D‑Link DCS‑932L - kamerka IP WiFi z "noktowizorem"

Kamerka sieciowa DCS-932L to kolejna po DCS-930L propozycja D-Linka dla osób szukających taniego i prostego w obsłudze sprzętu do rejestrowania obrazu. Różnica między tymi modelami jest jedna, ale za to znacząca i z pewnością wielu ucieszy, bo w nowej wersji dodano diody pozwalające monitorować obiekt w całkowitej ciemności.

Marcin Wilk

Obraz

Testowany model przeznaczony jest wyłącznie do zastosowań wewnątrz budynku. Ma klasyczną obudowę w białym kolorze, na którym wyróżnia się obiektyw otoczony czterema diodami emitującymi światło podczerwone. Zaraz pod nimi umieszczono mikrofon i dwukolorowe powiadomienie o statusie połączenia z siecią. Dość istotny w konstrukcji kamerki jest stojak, który po odchyleniu do tyłu da się przymocować na ścianie. Minusem może być jakość plastiku, który podczas kontaktu z ręką dość wyraźnie trzeszczy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Model DCS-932L to także rozwiązanie budżetowe, a w tej klasie urządzeń nie ma co szukać megapikselowych sensorów i obrazów HD. To co oferuje kamerka, to prosty pogląd w rozdzielczości 640x480 z podsłuchem otaczającego sprzęt dźwięku. Tym razem ciężko narzekać na jakość przy ograniczonym doświetleniu. Kamerka automatycznie, bądź w określonych według harmonogramu godzinach przełączy się w tryb nocny. Zauważyłem, że towarzyszy temu dźwięk zbliżony do dźwięku opadającego lustra w aparacie, a podczas wykrywania ruchu coś na podobieństwo szeleszczącego aluminium. Jako potencjalny klient, wolałbym żeby moja kamerka bez względu czy amatorska, czy profesjonalna była niesłyszalna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miłym zaskoczeniem jest proces podłączania sprzętu do sieci. Po włożeniu płyty do komputera w pierwszej kolejności jesteśmy pytani o poziom zaawansowania ustawień. Wybierając tryb szybki, powiązany z usługą mydlink, w kilku krokach kreatora zawierającego bardzo czytelne obrazki, przenoszeni jesteśmy na stronę z podglądem na żywo. Z tego poziomu mamy odnośnik do ustawień zaawansowanych, w których m.in. znajdziemy konfigurację sieci i połączeń bezprzewodowych, zmianę jakości rejestrowanego obrazu i dźwięku, ustawienia powiadomień, tryb wykrywania ruchu i monitorowania nocą. Możliwości jest sporo i co ważne zaserwowane są one w bardzo przystępny sposób, więc powinni poradzić sobie mniej wtajemniczeni użytkownicy. Dodam, że zarówno podglądy na żywo jak i strona ustawień działają bez komplikacji poza IE (u mnie w chromie).

Kamerka DCS-932L, wyposażona w sensor 1/5” CMOS VGA, którego jakość rozczarowała wielu przy kontakcie z modelem DCS-930L, w połączeniu w diodami wypada zdecydowanie lepiej. W obu przypadkach, przy dobrym doświetleniu pomieszczenia obraz mimo małej rozdzielczości był czytelny, zaś w gorszych warunkach, tam gdzie niższy model obnażał swoje słabości, światło podczerwone podnosiło jakość do zadowalającego poziomu. W całkowitej ciemności kamerka oddalona od drzwi ok 4m bez trudu rejestrowała wchodzącą do pomieszczenia osobę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Testowany sprzęt kosztuje ok 370zł. Wyszukiwarka cenowa wyświetla również propozycje zestawów m.in. trzy sztuki po 820zł, co w szybkim przeliczeniu daje cenę jednostkową niższą prawie o 100zł. Uważam, że jest to kwota rozsądna jak za prosty zestaw IP WiFI do monitorowania małego mieszkania lub biura.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)