Jesteś graczem? Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim badaniu!

Chociaż gry komputerowe, konsolowe czy na urządzeniach przenośnych są świetną rozrywką i mimochodem rozwijają różne nasze umiejętności, o dziwo najbardziej chyba powszechny jest taki nieciekawy stereotypowy wizerunek gracza. To ktoś bez życia prywatnego, marnujący bez sensu czas, leń oraz nieodbezpieczony granat gniewu, który może kiedyś wybuchnąć. Trudno bronić się przed krzywdzącymi graczy opiniami nie dysponując twardymi danymi. Dlatego zachęcamy do udziału w ogólnopolskim badaniu #jestemgraczem. Pokażemy razem, że gry nie są wielkim złem współczesnego świata?

Obraz

Akcja uruchomiona przez międzynarodową agencję badawczą Ipsos w porozumieniu z wieloma znanymi partnerami, w tym oczywiście portalem dobreprogramy.pl, ma zamiar na niespotykaną dotąd w naszym pięknym kraju skalę zbierać informacje od fanów świata elektronicznej rozrywki, by na ich bazie można było wyciągnąć wreszcie logiczne wnioski. Przyjrzymy się czym tak naprawdę są dla nas te gry, jaki mają wpływ między innymi na relacje z innymi, naukę albo rozwój zawodowy. W co lubimy grać oraz ile czasu poświęcamy na swe rozrywkowe hobby. Dostaniemy wgląd w to, jaki w ogóle jest polski gracz. Zachęcamy do wypełnienia obszernego kwestionariusza na stronie #jestemgraczem, byśmy na bazie konkretów mogli zastanowić się nad samymi sobą.

Badanie potrwa od dzisiaj do 11 listopada. Jak zaznaczają organizatorzy, udział w nim nie powinien zająć więcej niż kwadrans i warto odpuścić sobie jedną krótką partyjkę w ulubioną grę, by przyczynić się do zbudowania realnego wizerunku krajowego gracza. Pasek postępu na górze formularza wskazuje, ile pytań zostało do końca. Można też przerwać wypełnianie go, aby dokończyć ankietę później, w dogodniejszym terminie. Liczy się każdy głos, tak zaprawionych w boju hardkorowców, sypiających z myszką i klawiaturą pod poduszką, uwielbiających grę na kanapie miłośników padów, jak też bawiących się od czasu do czasu na smartfonach i tabletach tzw. niedzielnych graczy.

Poza udziałem w ankiecie, strona przedsięwzięcia umożliwia również śledzenie wszelkich wzmianek o nim w mediach, ściągnięcie tapety na pulpit, wystawienie sobie lub znajomym fikcyjnego skierowania na badanie czy wygenerowanie mema, a więc śmiesznego obrazka z własnym podpisem. Komentarzem do akcji służą tu także redaktorzy znanych serwisów i inne osoby, które gracze powinni świetnie kojarzyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (74)