Microsoft Band: jedna z niewielu smart-opasek wartych uwagi

Firma z Redmond nie zamierza ograniczać się tylko do tabletów i smartfonów, za sprawą opaski fitness zamierza powalczyć na rynku urządzeń wearables. Sporą zaletą opaski Band jest współpraca z trzema najpopularniejszymi mobilnymi systemami operacyjnymi – Androidem, iOS i Windows Phone, a także z Windows i OS X.

Microsoft Band: jedna z niewielu smart-opasek wartych uwagi

Urządzeniu Microsoft Band bliżej jest do opaski fitness niż takich smartwatchy jak Moto 360 czy Samsung Gear S. Głównym przeznaczeniem tego gadżetu jest pomiar naszej aktywności fizycznej. Oczywiście jak najbardziej, aktualny czas będzie wyświetlany, więc będziemy mogli wykorzystać opaskę jako normalny zegarek z dość krótkim czasem trzymania na baterii.

Obraz

Zastosowane w tym urządzeniu sensory (pulsometr, żyroskop, czujnik oświetlenia, czujnik temperatury skóry i czujnik UV) pozwolą na zmierzenie przebytego dystansu, liczby wykonanych kroków, tętna czy jakości snu, a nawet poziomu stresu. Opaska nie potrzebuje połączenia ze smartfonem, aby działać, warto zauważyć, że ma wbudowany moduł GPS, którego nie spotkamy we wszystkich smart-zegarkach. Natomiast do skorzystania z asystenta głosowego Cortany, potrzebne będzie połączenie ze smartfonem, co jest w pewnym stopniu zrozumiałe. Dzięki niemu zyskamy również dostęp do powiadomień ze smartfona, opaska poinformuje nas, że dostaliśmy nową wiadomość, emaila, czy że ktoś polubił nasze zdjęcie na Facebooku. Microsoft Band waży 60 gramów, posiada 1,4-calowy ekran TFT o rozdzielczości 320 x 106 pikseli i wymiarach 11 mm x 33 mm. Łączność z innymi urządzeniami zapewni nam Bluetooth 4.0.

Obraz

Jak już na początku wspomnieliśmy, firma z Redmond postanowiła nie ograniczać się tylko do własnego ekosystemu i zapewniła wsparcie dla Windows Phone 8.1, iOS 7.1 lub nowszego oraz Androida w wersji 4.3 lub nowszej. Bateria o pojemności 100 mAh ma wystarczyć na skromne 48 godzin pracy. Wadą tego gadżetu jest również zakres temperatur w jakich może pracować, raczej tylko nieliczny decydują się na bieganie w temperaturze powyższej 40 stopni Celsjusza, ale sporo osób nie rezygnuje z aktywności fizycznej ze względu na zimę. Niestety opaska nie może pracować w temperaturze niższej od -10 stopni Celsjusza. Cena Microsoft Band wynosi 199 dolarów.

Firma z Redmond planuje również powalczyć na rynku aplikacji mobilnych służących do badania aktywności fizycznej. Microsoft Health dostępna będzie w wersji dla Androida, iOS i Windows Phone.

Obraz

Warto zauważyć, że aplikacja nie będzie ograniczona tylko do opaski Band. Pojawi się wsparcie dla urządzeń z Android Wear, Fitbit, Jawbone. Będziemy mogli korzystać również ze sensorów wbudowanych w smartfona.

Microsoft ma ambitne plany związane z promowanie własnej platformy dla osób prowadzących zdrowy tryb życia. Zaproponowane rozwiązania wydają się być bardzo interesującymi, chociażby ze względu ma multiplatformowość. Firma z Redmond nie zaspała, co ostatnio dość często się jej zdarzało i właśnie na tym rynku ma spore szanse na zdobycie większej liczby klientów niż Google i Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (37)