Microsoft podnosi wymagania sprzętowe Windowsa pierwszy raz od 9 lat

Microsoft nie szczędzi nam informacji i przecieków na temat nowości, której pojawią się Windowsie 10 wraz z rocznicową aktualizacją. Szczegółowo na ich temat pisaliśmy, relacjonując tegoroczną konferencję deweloperską BUILD. Dziś wiadomo już, że po 29 lipca w Windowsie czeka nas kolejna nowość: po raz pierwszy od 9 lat wzrosną wymagania sprzętowe systemu.

Microsoft podnosi wymagania sprzętowe Windowsa pierwszy raz od 9 lat

Jak zauważa serwis ArsTechnica, wymagania sprzętowe Windowsa pozostają w zasadzie niezmienne od premiery Visty w roku 2006. Specyfikacja w postaci procesora taktowanego z częstotliwością 1 GHz, 1 GB RAM-u, i 40-gigabajtowego dysku z 15 GB na sam system stanowiła dużą różnicę wobec kultowego XP i była powodem krytyki, jednym z wielu pod adresem Visty. Przez kolejne lata i trzy wersje systemu Microsoft nie podnosił poprzeczki. Zrobi to w lipcu.

Informacje na ten temat ukazały się na [stronach Microsoftu](https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn915086(v=vs.85).aspx?tduid=(78fa2800acfaba1e38acef0c3c66ce0f)(256380)(2459594)(TnL5HPStwNw-ZQoUK1BXQ500EAjDPWXO5Q)() w kontekście wersji Windowsa 10 oznaczonej numerem 1607, która będzie najpewniej rocznicową aktualizacją. Możemy się tam dowiedzieć, że będzie ona wymagała 2 GB RAM-u także dla instalacji 32-bitowych, czyli tyle, ile dotychczas wymagała wersja 64-bitowa. Zapotrzebowanie na pamięć tej ostatniej nie wzrosło.

Obraz

A to nie jedyne nowości, jakie przygotowuje Microsoft w ramach rocznicowej aktualizacji, można nawet powiedzieć, że w dobie popularności urządzeń mobilnych jest ona mniej istotna, niż nowe „progi” rozdzielczości ekranu, które mają decydować o tym, czy na tablecie znajdzie się Windows mobilny czy pulpitowy. Dotąd bowiem mobilna wersja mogła być instalowana na urządzeniach z maksymalnie 7,9-calowym ekranem, zaś stacjonarna instalacja mogła znaleźć się na urządzeniach z wyświetlaczem co najmniej 8-calowym.

W nowym Windowsie 10 producenci będą mieli większą swobodę, gdyż zwiększono zakres w obu przypadkach. W związku z tym, mobilny Windows będzie mógł być instalowany nawet na urządzeniach z maksymalnie 9-calowym ekranem, natomiast „pełna” wersja Windowsa będzie wymagała wyświetlacza o przekątnej długości przynajmniej 7 cali.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (201)