Na tym komputerze o rozmiarach pendrive'a zainstalujesz Windows 8

Procesor oraz inne podzespoły niezbędne do działania komputera, udaje się upchnąć w coraz mniejsze i smuklejsze obudowy, zachowując przy tym wydajność na zadowalającym poziomie. Niektóre urządzenia nawet na osobie, która stara się być na bieżąco z nowymi technologiami, potrafią zrobić naprawdę spore wrażenie. Do właśnie takiego sprzętu można zaliczyć, niewielkiego, przypominającego raczej pendrive’a komputerka. Wrażenie robi nie tylko jego rozmiar, ale także zastosowane podzespoły.

Na tym komputerze o rozmiarach pendrive'a zainstalujesz Windows 8

Obraz

We wnętrzu znalazł się czterordzeniowy procesor Intel Atom (Z3735G lub Z3735F) o taktowaniu 1,33 GHz (do 1,83 GHz w trybie Turbo). Wersja z Z3735G posiada 1 GB RAM, natomiast model z Z3735F został wyposażony w 2 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 16 lub 32 GB pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą karty pamięci. Oczywiście producent nie zapomniał o WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Urządzenie zostało również wyposażone w dwa porty microUSB oraz jeden port HDMI, dzięki któremu możemy podłączyć ten niewielki komputer do telewizora, monitora czy innego urządzenia służącego do wyświetlania obrazu. Warto zwrócić uwagę, że na tym komputerku zainstalujemy Windows 8 lub jakąś dystrybucję Linuksa. Podobne podzespoły znajdziemy w tabletach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu, więc nie powinniśmy martwić się o wydajność. Bez problemu przejrzymy Internet, obejrzymy film czy skorzystamy z pakietu biurowego MS Office.

Patrząc tylko na zdjęcia znaczna większość osób stwierdziłaby, że widzi kolejne urządzenie służące do bezprzewodowego przysyłania obrazu. Jednak możliwości tego komputera z procesorem Intela są znacznie większe od tego co oferuje Chromecast czy Microsoft Wireless Display Adapter. Komputer przypominający pendrive’a w wielu zastosowaniach może okazać się bardziej praktycznym niż laptop czy tablet. Ogromną zaletą są niewielkie wymiary, a ze znalezieniem urządzenia do wyświetlania obrazu nie powinniśmy mieć problemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)