Noc Informatyka^8 — jedyna taka noc w Krakowie
Noc Informatyka to niekonwencjonalne wydarzenie rozrywkowo-naukowe, które łączy elementy konferencji otwartej, imprezy integracyjnej oraz sportów ekstremalnych. Szczegółów na razie znamy niewiele. Impreza wystartuje w piątek, 30 maja, w „Cudownych Latach” przy ul. Garncarskiej 5 w Krakowie. Zaproszeni są wszyscy ciekawi świata, interesujący się informatyką i dziedzinami pokrewnymi. Będzie luźno, swobodnie i ciekawie. Drzwi zostaną otwarte o 18:00.
Według organizatorów Noc Informatyka jest idealną imprezą dla osób, które usypia zdobywanie wiedzy w „tradycyjny sposób”. Zamiast tego gwarantują dobrą zabawę, inspirujące referaty i możliwość poznania ciekawych ludzi. Tradycyjnie już, na uczestników czekają konkursy z nagrodami, ciekawe wykłady tematyczne i dobre imprezowanie. Oprócz tego, w tym roku będzie trochę nowości. Nowy lokal daje nowe możliwości, więc prelekcje będą inaczej zorganizowane, będą też oddzielone od wolnych rozmów, a co za tym idzie, będzie miejsce do grania oraz inne niespodzianki. Warto szybko się zdecydować, gdyż do 20 kwietnia bilety kosztują tylko 20 złotych.
Agenda wciąż pozostaje wielką zagadką. Do 30 kwietnia trwa Call for Papers. Poszukiwani są prelegenci, którzy poprowadzą wykłady „pełnowymiarowe” w czasie między 30 a 60 minut oraz lightning talki, trwające od 3 do 10 minut. Zainteresowani są proszeni o przesłanie informacji o planowanej prelekcji (temat, czas, abstrakt) oraz o sobie na adres cfp@nocinformatyka.pl.
Organizatorami są zaprzyjaźnieni informatycy z krakowskiego środowiska IT oraz Studenckie Koło Naukowe Informatyków przy KIiMK UP Kraków pod opieką dr Wojciecha Folty. Więcej informacji można znaleźć na stronie nocinformatyka.pl, gdzie dostępnajest rejestracja uczestników, oraz na Facebooku. Koszt wzięcia udziału zależy od daty rejestracji, decyduje kolejność wpłat z uwagi na ograniczoną ilość miejsc. Do 20 kwietnia bilety kosztują 20 złotych, potem ich cena wzrośnie do 25 złotych, zaś miedzy 30 kwietnia a 20 maja będą kosztować 30 złotych. Studenci UP mogą wejść za darmo, pod warunkiem, że będą dla nich jeszcze miejsca. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.