Rebellion: jeżeli chodzi o proces tworzenia gier, Xbox One to PS3 nowej generacji

Po premierze na światowych rynkach konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, nie tylko gracze zaczęli dostrzegać odwrócenie się pewnej sytuacji, jeżeli o kwestię łatwości przygotowywanie projektów na poszczególne systemy chodzi. To, o czym my możemy jednak tylko gdybać, nie zajmując się bezpośrednio ich tworzeniem, coraz częściej powtarzają po prostu studia deweloperskie: najnowsza propozycja Microsoftu jest maszyną trudniejszą do okiełznania, tak jak deweloperzy mieli problemy z PS3. Studio Rebellion, przygotowujące Sniper Elite III, żali się głównie na małą pamięć eSRAM.

Obraz

Gorsze osiągi w grach na Xboksa One, w stosunku wydań na maszynę Sony, tłumaczy się dotąd po prostu wiekiem dziecięcym i niedopracowaniem pewnych rozwiązań. Rebellion jak najbardziej widzi spore możliwości konsoli, które rosnąć będą z każdą kolejną aktualizacją oprogramowania jej, a także tego udostępnianego producentom, ale w tej chwili ma sporo zabawy z odpowiednim żonglowaniem danymi podawanymi do pamięci. Zespół rozumie, iż z tego powodu mogą pojawiać się właśnie problemy z wyświetlaniem obrazu w Full HD, o utrzymywaniu stałej płynności 60 klatek na sekundę nie wspominając. PS3 było trudniejsze w programowaniu od Xboksa 360. Teraz wygląda na to, że mamy sytuację odwrotną, choć nie chodzi o to, że sprzęt jest mniej mocny. Po prostu bardzo trudno się za niego zabrać. Obecne jest już nieźle, ale pierwsze miesiące to było prawdziwe piekło — zdradził główny producent gry Jean-Baptiste Bolcato.

Do czasu premiery Sniper Elite III tytuł spokojnie działać ma niemniej w 1080p, co nie od początku było oczywiste. Rebellion podkreśla równocześnie, jak to Microsoft poszedł z konsolą bardziej w stronę multimediów, co dalej nieco skomplikowało sprawy od strony programistycznej. Możliwościami Xbox One jest ponoć jednak naprawdę porównywalny z PlayStation 4, stworzonym typowo do gier. Patrząc w specyfikację techniczną, może Sony ma lepsze urządzenie, ale Microsoft jest w stanie mu dorównać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)