Smartfony JIAYU dotarły do Polski. W środę debiutuje G4 Turbo z polskim systemem

Na terenie Polski już można kupić smartfony chińskiej marki JIAYU. Plany wprowadzenia ich na rynek mają dwie polskie firmy: JIAYU Polska z Bielska-Białej oraz ZP Sp. z o.o., przedstawiająca się jako Zen Phone, z Warszawy. Ta druga rozpoczęła sprzedaż w ubiegłym tygodniu, pierwsza zaś rusza już w środę.

Smartfony JIAYU dotarły do Polski. W środę debiutuje G4 Turbo z polskim systemem

Obraz

W sklepie JUAYU Polska w środę, 14 maja, będzie można kupić widoczny powyżej model G4 Turbo, Dual-SIM, w wersji czarnej i białej. Urządzenie zostało wyposażone w 4,7-calowy ekran 1280×720, przykryty Gorilla Glass. W środku znajdziemy 4-rdzeniowy układ MT6589T 1,5 GHz, układ graficzny SGX544 i 1 GB RAM-u, 4 GB pamięci masowej, gniazdo na kartę microSD, Wi-Fi, Bluetooth, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia i kompas. Zamontowana tu bateria ma pojemność 3000 mAh.

Zdjęcia będzie można robić 13-megapikselowym aparatem, do wideorozmów posłuży 3-megapikselowa kamerka, umieszczona z przodu. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.2.1, zmodyfikowanego przez producenta i w pełni przetłumaczonego na język polski przez polskiego dystrybutora. W najbliższych etapach sprzedaży pojawią się również modele G5 Turbo, G5 Advanced i G3S Turbo.

Obraz

Telefon, wraz z 8 GB kartą pamięci, można będzie kupić za 649 złotych brutto już 14 maja. Urządzenia sprzedawane przez bielskiego dystrybutora objęte będą 2-letnią gwarancją, która jest realizowana na terenie kraju.

Warszawski dystrybutor już działa na Allegro. W sprzedaży dostępne są już modele F1, S2, G4S, G5S, G3C, G4C oraz G5C, jest więc w czym wybierać. Urządzenia również są objęte 24-mesięczną gwarancją, realizowaną w Polsce. Obecnie obowiązują ceny promocyjne, o 10% niższe od „normalnych”.

Przypomnę, że na początku kwietnia tego roku warszawska Zen Phone stwierdziła, że firma z Bielska-Białej spóźniła się z propozycją współpracy — z producentem kontaktowała się już po ZP Sp. z o.o. ZP Sp. z o.o. zamierza przesłać swojemu konkurentowi z Bielska-Białej wezwanie do zaprzestania czynów nieuczciwej konkurencji, jak nazwane zostało tytułowanie się oficjalnym przedstawicielem.

JIAYU Polska zaznacza, że wcale z producentem się nie kontaktowała i od początku starała się nawiązać współpracę z dystrybutorem na Europę, JIAYU Deutschland. Według wrocławskiej kancelarii prawnej Audax Consultancy, która wspiera firmę z Bielska-Białej, oskarżenia warszawskiej spółki są bezpodstawne. W Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej znak towarowy JIAYU zarejestrowany został przez Jana Jursa, właściciela i osobę reprezentującą JIAYU Deutschland GbmH, z którą bielskie przedsiębiorstwo zawarło współpracę gospodarczą. Zgodnie z prawem unijnym (Rozporządzenie Rady WE 207/2009 z 26.02.2009) to on ma wyłączne prawa do znaku towarowego na terenie UE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (23)