Szczegóły na temat architektury Windows Phone 7

Serwis tweakers.net dotarł do wewnętrznej dokumentacji Microsoftu na temat architektury systemu Windows Phone 7. Z dokumentu opatrzonego szerokim na całą stronę znakiem wodnym "Microsoft poufne" dowiadujemy się kilku interesujących szczegółów na temat nowego systemu mobilnego.

Wojciech Kowasz

20.04.2010 12:19

Cały telefon będzie mocno zintegrowany z kontem w usłudze Windows Live, podobnie jak na przykład Android zintegrowany jest z kontem Google. Przed pierwszym uruchomieniem Windows Phone 7 konieczne będzie zalogowanie za pomocą Windows Live ID i zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Co więcej, system będzie musiał być aktywowany mniej więcej tak samo, jak desktopowe wersje Windows - w przypadku Windows Phone 7 sprawdzany będzie sprzęt, by upewnić się, że system pracuje na platformie, dla której jest przeznaczony. Ruch taki wymierzony jest w piratów chcących instalować nowszy system na starszych urządzeniach.

Procesy uruchomione na telefonie będą mogły wykorzystać do 1 GB pamięci w urządzeniu. Wiadomo też, że nie będzie obsługi Bluetooth 3.0. Przy okazji ujawniono kilka ograniczeń dla producentów sprzętu. Microsoft będzie wymagał, by wszystkie aktualizacje ROMów były dostarczane przez niego, ale za sterowniki dla grafiki 3D odpowiedzialni będą producenci. Poza tym będą oni mogli preinstalować maksymalnie 6 aplikacji (do 60 MB) i nie będą mogli instalować żadnych wersji trial. Bing będzie domyślną wyszukiwarką w całym telefonie i nie będzie możliwości jej zmiany, jedynie w przeglądarce Mobile Internet Explorer będzie można ustawić inną wyszukiwarkę. Inna ciekawa obserwacja to fakt, że Windows Phone 7 będzie wykorzystywał system plików Microsoft Unified Storage System. Zaciera on granicę pomiędzy kartą pamięci i pamięcią telefonu. Oznacza to jednak, że wyjęcie karty z urządzenia będzie skutkowało niedostępnością całej pamięci, a więc jedyne do czego będzie nadawać się wówczas telefon to połączenia alarmowe.

Pierwsze urządzenia z nowym Windows Phone 7 mają pojawić się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)