Ważą się losy Wirtualnej Polski, są pierwsze oferty kupna

Na początku tego roku należący obecnie do TP S.A. portal Wirtualna Polska został wystawiony na sprzedaż. Wartość księgowa Wirtualnej Polski to 197 milionów złotych, analitycy wycenili go na około 450-500 milionów. TP S.A. chciałaby zyskać jak najwięcej, licząc na transakcję na miarę przejęcia Onetu przez Ringer Axel Springer, ale prawdopodobnie ostateczna cena nie przekroczy 300 milionów.

Potencjalni nabywcy złożyli już pierwsze, niewiążące jeszcze oferty kupna serwisu. Na ten krok nie zdecydował się Cyfrowy Polsat, który wcześniej był gotów zapłacić za Wirtualną Polskę 250 milionów złotych. Przeprowadzenie transakcji z pomocą inwestora finansowego rozważa także mniejsza obecnie od WP grupa o2, która podobno ofertę już złożyła, ale na razie niczego oficjalnie nie potwierdza. Zaskoczeniem jest oferta rosyjskiego giganta Mail.ru. Co prawda chodziły słuchy o tym, że Rosjanie mają chrapkę na WP, ale oczy analityków były zwrócone w kierunku Yandeksa. Najwyraźniej Yandex jeszcze nie jest gotów na wejście do Polski. Z zainteresowaniem na Wirtualną Polskę spogląda także Platforma Mediowa Point Group. Wydawca Wprost widzi jednak siebie bardziej jako członka konsorcjum, które przejmie serwis, niż jako indywidualnego nabywcę.

Obraz

Do nieoficjalnych informacji na temat planowanej sprzedaży Wirtualnej Polski dotarł Dziennik Gazeta Prawna, o czym można przeczytać w papierowym wydaniu oraz na łamach Forsal.pl.

Wirtualna Polska powstała w 1995 roku na Politechnice Gdańskiej i jest najstarszym polskim portalem internetowym, a pod adresem www.wp.pl znajdziemy go od 1998 roku. Według wyników Megapanel PBI/Gemius z kwietnia 2013 grupa Wirtualna Polska — Orange miała prawie 13 milionów użytkowników i zasięg na poziomie 63,4%. Portal wciąż utrzymuje pozycję drugiego pod względem wielkości polskiego serwisu internetowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (29)