Dwa modele cyfrowych mikroskopów Infinoptix dla dzieci i młodzieży
Firma Infinoptix, popularny producent mikroskopów cyfrowych, teleskopów i noktowizorów, wprowadził właśnie do sprzedaży dwa pierwsze modele mikroskopów cyfrowych. Oferta skierowana jest do młodych adeptów nauk przyrodniczych, jednak portfolio produktów będzie sukcesywnie poszerzane.
20.03.2017 16:40
Niewielkie, mobilne, lekkie i nowoczesne, a w dodatku wykorzystujące możliwości współczesnych komputerów – te określenia nie każdemu kojarzą się mikroskopem. A jednak! Dwa nowe urządzenia wprowadzają zupełnie nowy poziom w amatorskich badaniach świata niedostrzegalnego ludzkim okiem. Infinoptix 716E to mikroskop analogowo-cyfrowy, Infinoptix 737 zaś, to cyfrowy mikroskop z zestawem aż 6 obiektywów.
Mikroskopy Infinoptix 716 i 737
Rozbudzanie dziecięcej dociekliwości i radości z poznawania otaczającej przyrody możliwe jest tylko przez połączenie zabawy z nauką. Tradycyjne metody oparte na powtarzaniu i pamięciowym opanowywaniu materiału odeszły do lamusa. Współczesne dzieci zanurzone w migotliwym świecie obrazów potrzebują doświadczeń zbliżonych do ich codziennego życia. Edukacja podążająca z duchem czasu to taka, która pozwala dzieciom bawić się wiedzą. To edukacja dotyku, próby, bezpośredniego doświadczenia.
Oczywiście wiele eksperymentów można przeprowadzić tylko w szkole, w specjalnie przygotowanych salach, ale dla rozbudzonych poznawczo dzieci może to być dużo za mało. Właśnie z myślą o takich dzieciach producenci z firmy Infinoptix postarali się udowodnić, że małe domowe laboratorium nie musi być skomplikowane, a co najważniejsze nie musi być drogie. Wszystkie dzieci i młodzież o niezaspokojonej ciekawości mogą, w warunkach domowych, zmienić się w prawdziwych odkrywców i zanurzyć się w świecie mikro. Urządzenia firmy Infinoptix pozwolą zamienić zwyczajny liść, włos czy płatek kwiatu w zdumiewający ilością szczegółów świat pełen potencjalnych odkryć.
Mikroskop cyfrowy Infinoptix 737 różni się od tradycyjnych mikroskopów, tym, że nie ma tradycyjnego okularu, w którym oglądany jest obraz, bowiem ten ostatni wyświetlany jest bezpośrednio na monitorze komputera. W zestawie z mikroskopem znalazło się dedykowane oprogramowanie, które rozszerzy możliwości mikroskopu o utrwalanie zdjęć i nagrywanie materiału wideo próbek.
Mikroskop cyfrowy Infinoptix 737 posiada zintegrowaną głowicę z sześcioma soczewkami o różnym stopniu powiększenia. Kiedy obraz jest wyświetlany na ekranie o przekątnej 17 cali, badana próbka może być powiększona 100x, 200x, 300x, 400x, 500x lub nawet 600x. Stopień powiększenia jest uzależniony od wielkości monitora. Im większy monitor, tym większy stopień powiększenia. Zdjęcie badanej próbki może być wykonywane za pomocą przycisku na obudowie mikroskopu lub za pomocą załączonego oprogramowania. Urządzenie jest estetyczne, ma kompaktową budowę, a jego możliwości i uniwersalność sprawią, że zadana praca domowa stanie się rodzinną zabawą.
Dla zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań przygotowano analogowy mikroskop 716E z powiększeniem do 400x, który dzięki dołączonej kamerze USB pozwala na wyświetlanie obrazu bezpośrednio na ekranie komputera.