Już niedługo 16. Sesja Linuksowa. Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne zaprasza

Już niedługo, w weekend szóstego i siódmego kwietnia, będzie miała miejsce 16. Sesja Linuksowa. Celem Sesji jest promowanie idei Open Source i wolnego oprogramowania. Dlatego tematyka poruszana na owej konferencji to najnowsze rozwiązania i trendy w systemach opartych o Linuksa. Sesja odbędzie się na terenie Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej i udział w niej jest darmowy. Prelekcje będą również dostępne online: jako strumień wideo oraz nagranie w serwisie YouTube.

Sesja Linuksowa ( PollyDot z  Pixabay)
Sesja Linuksowa ( PollyDot z Pixabay)
Kamil J. Dudek

Obraz

O czym będzie mowa?

Tegoroczna Agenda obfituje w szereg prezentacji z zakresu praktycznych wdrożeń IT: konteneryzacje (w tym bezpieczeństwo oraz Kubernetes), Continuous Delivery, mikroserwisy. To zagadnienia bez których trudno się dziś obyć w świecie nowoczesnych środowisk linuksowych. Bezlitosne harmonogramy wydawnicze oraz „terror agile'a” sprawiają jednak, że wiele osób skupia się jedynie na ogólnikach. Podczas Sesji możliwe będzie nadrobienie owych braków i zapoznanie się z alternatywami (czy naprawdę zawsze potrzebujemy Dockera? A może nspawn wystarczy...?). Będzie też trochę miejsca na dyskusję o „ucieczce z chmury”, a przynajmniej z jej fragmentu: zewnętrznie dostarczanej usługi poczty elektronicznej. Przewidziano również czas na sesje Lightning Talk.

Vim - Błażej Święcicki

Sesja to doskonała okazja nie tylko do wysłuchania prelekcji i samodzielnego wypróbowania niektórych przykładów pokazywanych na demo. Tego typu okazje przydają się też do wymiany opinii i doświadczeń z innymi osobami z branży. Dlatego warto czasem pojawić się osobiście. Sprzyja temu otwarta i darmowa rejestracja.

Organizatorem spotkania jest Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne, uczelniana (PWr) organizacja studencka zajmująca się popularyzacją informatyki i dziedzin pokrewnych. Prowadzi cotygodniowe, wtorkowe spotkania o luźnej formule. Poza Sesją Linuksową, ASI organizuje również inicjatywę Linux Academy.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)