Gdybym mógł stworzyć smartphone?
Już za niedługo będę zmieniał zalaną i zmęczoną Lumię 610. Zalana została po bliskim spotkaniu z toaletą, lecz to jest Nokia więc działa i nawet głośnik mniej trzeszczy podczas rozmów w systemie HD Voice. Nie będzie Windows Phone, o pardom Windows 10 Mobile. Nie będę po raz drugi wchodzić to tej samej rzeki. Wracam na Androida, którego przezywałem Androbida. A gdyby dano mi stworzyć smartphone?. Opiszę co by, znajdowało się w moim projekcie.
Zacznijmy od początku- Nazwa, Design i grupa docelowa
Nazwa
Zacznijmy od nazwy, która ma zachęcić klienta. W ramach postu na blog będzie to Diamond. Diament w nazwie daje wrażenie, iż mamy do czynienia z jakimś towarem luksusowym i wyjątkowym.
Design
Oczywiście talentu nie mam, a do dziś zagadką jest dlaczego miałem dobre oceny z plastyki. Na skanie pokazuje zarys designu. Moim zadaniem brakuje mi smartphone z klawiaturą QWERTY i dotykowym ekranem w typie Samsungów Chat lub Blackberry.
Grupa docelowa
Grupą docelową są osoby, które nie chcą przechodzić na telefony z ekranem dotykowym oraz osoby, które wykorzystują smartphone jako narzędzie pracy i dużo wysyłają wiadomości. Diamond też będzie dobrze wyglądać w kieszeni typowego Kowalskiego oraz również na stoliku prezesa. Cena ma grać w parze z jakością.
Co w środku i system operacyjny – Od technicznej strony
O to przykładowa specyfikacja Diamound'a:
Procesor: Qualcomm Snapdragon 200 MSM8210 z GPU Adreno 302 Pamięć Ram: 2GB Pamięć Wewnętrzna:16GB + karta microSD do 128GB Wyświetlacz: 4' IPS 400 × 800 px chroniony Gorilla Glass najnowszej generacji, 5 punktów wielodotyku Aparat przedni: 2 Mpx Aparat tylni: 13 Mpx + dioda LED Obudowa wykonana plastików z recyklingu wraz ze wstawkami stali na klapce tyle oraz na przodzie. Bateria 2900 mAh Wspiera: LTE, HD Voice, Miracast,NFC Wymiary w cm: 136,6 × 69,8 × 7,9 mm Waga: 220g Dostępne kolory: Czarny, Srebrny oraz Szampański Inne: Dioda LED do notyfikacji, Radio FM z RDS i RF, latarka aktywowana # W zestawie: Telefon, kabel microUSB-USB, bateria, ładowarka, Szybki Start
Co w systemie Android i garść informacji o nakładce
Android 6.0 został dostosowany pod nietypowy ekran i pracę z klawiszami. Została usunięta klawiatura ekranowa, oraz szuflada z aplikacjami przypomina interfejs klasycznego telefonu. Ma współpracować dobrze z początkującymi użytkownikami Android. Telefon ma 24 miesięczny okres aktualizacji. Aktualizacje są wysyłane parę tygodni po premierze najnowszej wersji Androida.
Jak z ceną? oraz Słowem podsumowania
Telefon z takimi parametrami chcę zamknąć w granicy 900‑1500 zł, ponieważ taki smartphone jest próbą powrotu prostej bryły z klawiaturą Qwerty. Specyfikacja jest odpowiednia jak na wydajną pracę. Sam bym z takiego smartphone korzystałbym, a jeśli chcę producent mój projekt zrealizować to proszę o kontakt. Zapraszam do komentowania, zwracania uwag oraz zadawania pytań do postu rocznicowego. Wystarczy, że napiszesz komentarz. Na początku daj #pytanieluty i do 26 lutego do 0:00 będziesz mógł napisać mi pytanie