Grafika Rastrowa - wycinanie części obrazka - wymiana tła na białe cz.2
Powrót do Grafika Rastrowa - wycinanie części obrazka - wymiana tła na białe cz.... (Oczywiście można było by czasochłonne zabawić się i zaznaczać sam obiekt przy pomocy "lassa" ale zapewne zależy nam na czasie a nie na jakości.) Wybieramy tło jako biały kolor (w ustawieniach domyślnych PH jest czarny kolor jako tło a biały jako pierwszy plan wiec wystarczy zamienić je miejscami naciskając "X")
Zapisujemy plik i mamy to czego potrzebowaliśmy spodnie na białym tle. Jeśli przed wciśnięciem "x" zamienimy obszar zaznaczania "Ctrl" + "Shift" + "i" możemy wciskając kombinację klawiszy "Ctrl" + "c" oraz "Ctrl" + "v" skopiować zaznaczony obiekt na nową warstwę i pod nią włożyć inne tło. Potem wciskamy
prościej już chyba nie można :) No chyba że zrobić fotkę na stole bezcieniowym lub białym prześcieradle.
Inny sposób - szybkim zaznaczaniem "W" - bez użycia lassa. Zmieniamy tylko wielkość pędzla w krytycznych miejscach zaznaczając spodnie a nie tło. Naciskamy "Ctrl" + "Shift" + "i" - zamieniamy wybrany element na tło którego się chcemy pozbyć, wybieramy tło jako biały kolor naciskamy "Ctrl" + "x" i mamy białe tło. "Ctrl" + "Shift" +"e" i mamy scalone warstwy gotowe do zapisania do potrzebnego nam pliku.
Kolejny sposób działa tylko przy wysoko kontrastowych elementach grafiki: Z opcji wybieramy "calculations" i tworzymy "kanał alfa". Następnie za pomocą "kanału dopasowania - levels" to co ma być wyodrębnione powinno być czarne a cala reszta biała - można wspomagać się pędzlem. W "background" wczytujemy selekcje z "kanałem alfa" i kopiujemy do nowej warstwy.
Jeśli chodzi o Gimp to można użyć piórka - sposób bardzo czasochłonny ale najlepsze efekty można w nim osiągnąć. Gimp PhotoShop