Ulefone S8 Pro oferujący „niezwykłe” możliwości fotograficzne
01.09.2017 11:26
Nigdy chyba nie zrozumiem, dlaczego chińscy marketingowcy są tak mało kreatywni, że nawet nie potrafią wymyślić własnej oryginalnej nazwy dla swojego produktu. Tylko zżynają od konkurencji. Oczywiście czasem ktoś się szarpnie na jakiś zryw, ale to rzadkość u ludzi zza Wielkiego Muru.
Ulefone S8 Pro jest dobrym tego przykładem. Skopiowana nazwa modelu od Koreańczyków, a nawet ich część loga na kartoniku. W tym momencie można by się spodziewać jakieś wiernej kopii flagowca konkurencji, ale nie wygląd i specyfikacją są zupełnie inne.
Ten model to świeżynka na rynku, swoją premierę miała pod koniec sierpnia bieżącego roku. Telefon nie wyróżnia się niczym szczególnym poza podwójnym aparatem z tyłu (8 i 5 MP), które mają zapewnić „niezwykłe” możliwości fotograficzne. Według zapewnień producenta. A to wszystko za cenę mniejszą niż 80$.
Bryła telefonu nie wyróżnia się niczym szczególnym. Posiada ona zupełnie klasyczny wygląd jak dla smartfona. Narożniki przedniego panelu zostały dość mocno zaokrąglone, dzięki czemu telefon wydaje się mniejszy niż jest naprawdę. Na przednim panelu nie znajdziemy żadnego przycisku fizycznego. Producent postanowił je zwirtualizować. Nad ekranem HD mierzącym 5,3” został umieszczony czujnik zbliżenia i światła (po lewej stronie od głośnika) i aparat 2MP (interpolowany do 5MP) w towarzystwie małej diody Led.
Tylna pokrywa obudowy jest także zaokrąglona na krawędziach i pokryta gumowaną fakturą, aby lepiej leżał w dłoni. Podwójny aparat został umieszczony w górnej środkowej części. Obok niego jest podwójna dioda led i czytnik linii papilarnych. Skaner reaguje dość szybko i jego dokładność jest bardzo dobra.
Trzy standardowe przyciski regulacji głośności i włączania ekranu znalazły się na prawym boku jak w większości smartfonów. Denerwujący jest jednak fakt, że została zamieniona ich kolejność. Guzik włączenia ekranu znajduje się na samej górze. Co w moim przypadku było irytujące, bo jestem przyzwyczajony do odwrotnej kolejności.
Na górnej krawędzi umiejscowiony został miniJack i microUSB.
Ulefone S8 Pro napędzany jest przez Androida 7.0. Producent nie preinstalował żadnych „dodatków”, poza standardową paczką gapsów. System działa dobrze, cho sporadycznie potrafi się przyciąć na nieco ponad sekundę.
Najczęściej się to dzieje przy przełączaniu się bezpośrednio między aplikacjami. Warto wspomnieć, że Ulefone jako nieliczny chiński producent dostarcza aktualizacje OTA dla swoich urządzeń i w tym przypadku także możemy się spodziewać łatek lub nowej wersji systemu. Na ten moment Android Oreo nie jest potwierdzony.
Parametry techniczne nie oszałamiają, chociaż trudno nazwać je miernymi. Wykorzystany w tym modelu procesor to czterordzeniowy Mediatek MTK6737, za operacje graficzne odpowiada Mali T720MP2 i na dokładkę mamy 2 GB pamięci RAM. Ten zestaw swobodnie wystarczy, aby poradzić sobie w codziennych zadaniach. Nie jest to układ, który możemy porównać z Galaxy S8 - nie ta liga, ale za cenę niższą niż 80 dolarów więcej nie dostaniemy. Jeśli chodzi o wbudowaną pamięć to z 16 GB pozostaje nam do wykorzystania tylko dziesięć.
[join][img=screen11][join][img=screen14]
Ulefone S8 Pro oczywiście da się także zadzwonić lub napisać wiadomość tekstową. Urządzenie wspiera standard LTE (FDD: 2100/1800/2600/900/800(B1/3/7/8/20)). Oba sloty na karty SIM są kompatybilne ze standardem 4G. Jednak w jednym czasie w tym standardzie może pracować tylko jeden z nich. Zarówno Wi‑Fi (802.11b/g/n 2.4G), jak i GPS działają bardzo dobrze. Lokalizacja jest ustalana bardzo szybko — nie dłużej niż 2 sekundy.
Ulefone ten model przedstawia w swoich testach jako narzędzie do robienia zdjęć, które będą naturalne, wysokiej jakości i nieobfitujące w żadne artefakty. Czy tak jest? Zdecydowanie nie. Co może zapewnić zestaw dwóch kamer 8 i 5 MP… Zdjęcia wykonane tymi soczewkami posiadają żółtą poświatę w słoneczne dni, gdy jest mniej światła ziarnistość oczywiście się pojawia. Zresztą możecie zobaczyć na zdjęciach dostępnych pod linkiem: http://urls.wojtekadams.pl/us8p. Frontowa kamerka 2MP ma tylko szanse w walce z konkurencją, dzięki zamontowanej obok niej diodzie, która pełni rolę lampy błyskowej i samojebkę możemy także zrobić późnym wieczorem.
Gadżet posiada baterię o pojemności 3000 mAh, która jest wymienialna. Czas jej pracy przy standardowym użytkowaniu wynosi około dnia, przy ekstremalnym oszczędzaniu możemy dociągnąć do dwóch. Życie baterii łapie się w przyjętych normach.
Podsumowując Ulefone S8 Pro to niedrogie urządzenie, które można rozważyć przy niewielkim budżecie. Oferuje bardzo dobrze wykonaną obudowę, świeżą kompilację Androida i kilka bajerów, jak skaner linii papilarnych, lampę LED dla przedniego aparatu, czy podwójną kamerę z tyłu. A to wszystko za cenę oscylującą wokół 80 dolarów.