Mikromobilność według Volkswagena: taka jest przyszłość poruszania się po mieście?

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, Volkswagen pokazał nie tylko swoją nową ofertę samochodów. Niemiecki producent przedstawił także koncepcyjne pojazdy elektryczne, które mają znaleźć zastosowanie w mieście i służyć do pokonywania niewielkich odległości. Pojazdy wyglądają nowocześnie i zgodnie z obecnymi trendami, stawiają na ekologię.

Mikromobilność według Volkswagena: taka jest przyszłość poruszania się po mieście?

07.03.2018 17:40

Volkswagen zaprezentował bliskiego seryjnej wersji Cityskatera oraz przypominający skutera, studyjny pojazd o nazwie Streetmate. Elektryczny skuter ma zasięg do 35 km, a więc powinien sprawdzić się w mieście, jako środek transportu na nieco dłuższe odległości. Producent twierdzi, że znakomicie sprawdzi się w codziennych przejazdach pomiędzy domem a pracą.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Streetmate rozwija prędkość do 45 km/h. Można wygodnie poruszać się siedząc oraz po złożeniu siedzenia, na stojąco. Studyjny model waży tylko 65 kg i ma nisko położony środek ciężkości – akumulator mający 1,3 kWh znalazł się tuż przy podłodze. Akumulator można ładować po zajęciu odpowiedniego miejsca parkingowego blisko stacji szybkiego ładownia lub gniazdka oraz można również wyjąć akumulator i podłączyć go do ładowarki w domu lub pracy.

Obraz

Pośrodku kierownicy skutera znalazł się 5,3-calowy wyświetlacz. Ma on być odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, w tym także ma radzić sobie z wodą. Na ekranie wyświetlane są informacje dotyczące parametrów jazdy, jak stan akumulatora czy zasięg pojazdu. Ekran można połączyć ze smartfonem, z który może on pobrać m.in. dane nawigacyjne. Poza smartfonem, skuter można sparować ze specjalną aplikacją, która wskaże położenie Streetmate’a. Co ciekawe, smartfon posłużyć może jako cyfrowy kluczyk. Uruchomienie jest bowiem możliwe tylko wtedy, gdy aplikacja rozpozna użytkownika smartfona jako kierowcę.

Drugi pojazd elektryczny – Cityskater – uzyskuje zasięg około 15 km. Ma on posłużyć do pokonywania niewielkich odległości, ułatwiając poruszanie się po mieście, także podczas korzystania z innych środków transportu. Można go bowiem zabrać do metra, a złożony zmieści się w samochodowym bagażniku.

Obraz

Pojazd porusza się na trzech kołach: dwa znajdują się z przodu, a jedno – napędzane – z tyłu. Drążek kierowniczy zapewnia użytkownikowi równowagę, pojazdem steruje się – podobnie jak podczas jazdy na nartach – przerzucając ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Waży on tylko 11,9 kg.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)