Pocket to aplikacja, której głównym zamierzeniem jest wygodne i komfortowe czytanie treści pochodzących z różnych źródeł internetowych. Dzięki niej możliwe jest zachowywania „do przeczytania na później” witryn internetowych, obrazków czy filmów, a także synchronizacja informacji o nich z wieloma urządzeniami, tak komputerem stacjonarnym jak i smartfonem, laptopem czy tabletem.
Jak działa Pocket?
Do działania aplikacja wymaga posiadania konta w serwisie getpocket.com i zalogowania się do niego lub utworzenie nowego konta bezpośrednio z poziomu aplikacji. Po tym etapie dane użytkownika są synchronizowane i na urządzeniu z Androidem znaleźć on może witryny dokładnie te same, jakie dodawał do konta na innych urządzeniach. Choć Pocket serwuje użytkownikowi witrynę dostosowaną do przeglądania głównej treści, tekstu, to jednak wyświetla także zewnętrzne materiały takie jak obrazki powiązane z wyświetlanym artykułem. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań pozwala także na dodawanie do bazy filmów z usług takich jak YouTube czy Vimeo, a następnie ich oglądanie na telefonie. W oparciu o dodawane przez nas treści potrafi także tworzyć listy rekomendowanych artykułów.
Wygodne zarządzanie treściami
Jedną z dodatkowych możliwości jest opcja tagowania materiałów w celu ich kategoryzacji i szybszego odnajdywania w przyszłości. Wygodny manager pozwala na szybkie usuwanie, dodawanie do ulubionych, oznaczanie jako przeczytane lub tagowanie wielu materiałów jednocześnie. Pocket to także mini-sieć społecznościowa, w której użytkownicy mogą dodawać się do list przyjaciół, współdzielić interesujące ich dane, a także przesyłać prywatne wiadomości.
Tryb ciemny aplikacji
W ramach ustawień użytkownik może włączyć ciemny tryb wyświetlania (włącznie z wymuszaniem koloru czarnego dla wyświetlaczy OLED), a także zablokować automatyczne obracanie ekranu. Pozwalają one także na ustalenie sposobu sortowania danych w listach, a także dostosowanie opcji wyświetlania poprzez wybór czcionki, interlinii, rozmiaru tekstu i jasności ekranu. Pocket wspiera także TTS czyli systemowy syntezator mowy, który przeczyta dla nas wybrane artykuły. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim oraz dodatkowe, płatne opcje premium.
Kluczowe cechy Pocket:
- aplikacja do przechwytywania i agregowania treści
- możliwość zapisu treści z dowolnego źródła online
- opcja słuchania artykułów
- synchronizacja treści pomiędzy wieloma urządzeniami
- wersja podstawowa za darmo
- subskrypcja premium z dodatkowymi funkcjami