Anonymous z kolejnym sukcesem. Wzięli na celownik zięcia Ławrowa

Haktywiści z grupy Anonymous, którzy prowadzą własną cybernetyczną wojnę z Rosją, niejednokrotnie powtarzali, że nie zaprzestaną swoich działań, dopóki nie skończy się rosyjska agresja. Słowa dotrzymują, udowodnili to, biorąc na celownik rosyjskich oligarchów i ich firmy. Tym razem przejęli 62 tys. maili od Marathon Group, przedsiębiorstwa, którego właścicielem jest zięć Siergieja Ławrowa, rosyjskiego ministra spraw zagranicznych.

Anonymous prowadzą własną wojnę z reżimem Putina.
Anonymous prowadzą własną wojnę z reżimem Putina.
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska

01.04.2022 | aktual.: 02.04.2022 10:28

Nie tak dawno informowaliśmy o uderzeniu w Thozis Corp., rosyjską firmę inwestycyjną należącą do Zachara Smuszkina, rosyjskiego oligarchy zaangażowanego w projekt budowy satelickiego miasta w Sankt Petersburgu (uznawany za jeden z największych projektów rozwojowych w Rosji). Jak się okazuje, to nie koniec ataków na oligarchów, którzy mogą być powiązania z Władimirem Putinem.

Anonymous uderzają w oligarchów

Anonymous, za pośrednictwem Twittera poinformowali o zhakowaniu firmy Marathon Group i przejęciu 62 tys. wewnętrznych maili. Wiadomości zostały udostępnione za pośrednictwem platformy DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets), z której chętnie korzysta kolektyw.

Co ciekawe, Marathon Group to firma, której jednym z właścicieli jest Aleksander Vinokurov. Rosyjski biznesmen jest mężem Ekateriny Vinokurovej, czyli córki rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Na początku marca Vinokurov został wpisany na unijną listę sankcji za zapewnienie znacznego źródła dochodów rządowi Federacji Rosyjskiej podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Anonymous podkreślają "hakowanie będzie kontynuowane, dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej agresji". Ten komunikat sugeruje, że w nadchodzącym czasie możemy spodziewać się kolejnych ataków. Być może część z nich będzie wymierzona w innych rosyjskich oligarchów i ich firmy. Do tej pory haktywiści przeprowadzi kilka dużych ataków, w tym na marki należące do spółki holdingowej Association Familiale Mulliez (Auchan, Decathlon czy Leroy Merlin), bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony, zhakowali też białoruskiego producenta broni.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie