Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Pierwsza publiczna beta Internet Explorera 9 - to niewątpliwie najważniejsza wiadomość tego tygodnia. Oprócz tego w największych firmach zajmujących się oprogramowaniem działo się całkiem sporo.

Steve Jobs, szef firmy Apple, z pewnością cieszy się z kolejnego wyróżnienia. Tym razem zajął pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej wpływową osobistość w świecie technologii. Jego firma nie próżnuje. W minionym tygodniu wprowadzono aktualizację pakietu Final Cut Studio, a także załatano 10-letnią dziurę w programie QuickTime dla systemu Windows. Poza tym Apple pracuje nad kolejną aktualizacją Snow Leoparda, która wprowadza szereg istotnych zmian i poprawek. Warto też wspomnieć o dwóch programach, które ukazały się w ostatnich dniach. To Parallels Desktop 6 dla Mac OS X i Windows Live Messenger dla telefonów iPhone.

W Google również sporo się działo, chociaż nie wszystko wzbudzi naszą aprobatę. Jeden z pracowników firmy przez kilka miesięcy szpiegował czterech nastolatków. Przeglądał ich prywatne wiadomości z Gmaila i GTalk, zbierał adresy i nazwiska znajomych. Google wyrzucił inżyniera z pracy, ale nie wyjaśnił jak ma zamiar w przyszłości chronić prywatność swoich klientów. Poza tym dowiedzieliśmy się, że na Street View nie chcą zgodzić się Czesi. To jeden z nielicznych krajów, który tak otwarcie zaprotestował przeciwko robieniu zdjęć na ulicach przez Google. Ważną wiadomością była też aktualizacja Chrome eliminująca kilka poważnych błędów w przeglądarce, a także kolejne informacje o Google Me. Dobrą wiadomością jest też wprowadzenie wyszukiwania głosowego w polskiej wersji Google.

Microsoft cieszy się z premiery bety Internet Explorer 9. Jeśli tak hucznie obchodzono wprowadzenie wersji rozwojowej przeglądarki, to co będzie się działo, kiedy pojawi się finalne jej wydanie? Microsoft wydał też wrześniowe biuletyny bezpieczeństwa - jak zwykle w drugi wtorek każdego miesiąca. To nie koniec aktualizacji. Pojawiło się także finalne wydanie zestawu narzędzi deweloperskich dla systemu Windows Phone 7. W minionym tygodniu nie obyło się jednak bez nieprzyjemnych wiadomości. Ten tydzień dla Microsoftu upłynął pod znakiem skandalu dotyczącego rzekomego uwikłania firmy w walce z opozycją w Rosji. Do tego celu miała zostać wykorzystana akcja przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu.

Na koniec dwie ciekawostki. Pierwsza to dzień programisty, który obchodziliśmy w poniedziałek. Szczególnie polecamy lekturę komentarzy kilku czytelników, którzy z pomysłem postanowili uczcić to wydarzenie ;-) Druga wiadomość dotyczy mechanizmu HDCP. Ostatnio zrobiło się o nim głośno, a to dlatego, że jego główny klucz przeciekł do Internetu. Autentyczność ujawnionego klucza potwierdził Intel.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)