ChatGPT na Androida dostępny do pobrania. Działa już w Polsce
ChatGPT na Androida został udostępniony na kolejnych rynkach, w tym w Polsce. Użytkownicy mogą pobrać aplikację ze sklepu Google Play i po darmowej rejestracji rozpocząć korzystanie z chatu opartego na sztucznej inteligencji. Aplikacja działa bardzo sprawnie.
ChatGPT na Androida to uzupełnienie istniejącej od maja aplikacji na iOS-a. Wersja na system Google'a trafiła do sklepu Google Play stosunkowo niedawno, gdzie przez pewien czas była dostępna jako zapowiedź, zaś ostatecznie dostała udostępniona na wybranych rynkach w ramach "pierwszego etapu". Docelowo pobieranie miało zostać aktywowane na kolejnych rynkach i jak widać nie trzeba było czekać na to szczególnie długo - dzisiaj ChatGPT na Androida jest już bez problemu dostępny także w Polsce.
Nie oznacza to jednak obecności polskiego języka w interfejsie aplikacji, choć "rozmowa" na czacie może się odbywać po Polsku. ChatGPT w aplikacji w praktyce działa dokładnie tak samo, jak w przeglądarce czy wydaniu na iOS-a. Między wersjami istnieją jednak pewne różnice, ale chodzi głównie o niuanse związane z interfejsem i realizacją płatności w przypadku chęci wykupienia pakietu. ChatGPT na Androida jest pod tym kątem najmniej dopracowany - w menu widać tylko informację, że zakupu bezpośrednio z aplikacji będzie można dokonać "wkrótce".
Warto podkreślić, że ustawienia są stosunkowo ubogie. W aplikacji znajdziemy jednak ciemny motyw, który może być automatycznie dostosowywany do bieżących ustawień systemu, podobnie jak w wielu innych aplikacjach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
ChatGPT na Androida dopiero co wszedł na rynek, więc pewnie niedociągnięcia można wytłumaczyć. Szkoda jednak, że twórcy "nie zdążyli" uruchomić systemu płatności przed premierą, a użytkownicy będą musieli zaczekać na kolejne aktualizacje. Z drugiej strony trzeba przypomnieć, że rozbieżności w możliwościach aplikacji na Androida i iOS-a nie są czymś nieznanym na rynku, a świetnym przykładem jest choćby WhatsApp, którego wersje na Androida i iOS-a niekiedy sprawiają wrażenie rozwijanych niezależnymi torami.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl