Dell Technologies utrzymuje pozycję lidera branży technologicznej
Zmiany w strukturze organizacji umożliwiają grupie Dell Technologies utrzymanie pozycji lidera w branży IT, dzięki czemu może on zapewnić klientom kompleksową ofertę oraz rozwiązania „szyte na miarę”. Jako jedna z czołowych firm na rynku, Dell Technologies regularnie monitoruje proces transformacji cyfrowej oraz angażuje się w szereg projektów wpływających na tempo przeprowadzanych zmian.
Dell Technologies utrzymując jedną z najsilniejszych pozycji w branży IT na świecie, regularnie monitoruje zachodzący na rynku proces transformacji cyfrowej. Jej obecny stan w krajach EMEA doskonale obrazuje raport Digital Transformation Index , który powstał we współpracy z firmą Intel na bazie badania przeprowadzonego na grupie ponad 4 500 firm z tego regionu (w tym 100 firm z Polski). Wyniki badania pokazują, że tempo cyfryzacji w krajach rozwijających się przewyższa tempo transformacji krajów rozwiniętych. W porównaniu do wcześniejszej edycji badania, nastąpiła wyraźna zmiana wśród krajów będących liderami cyfrowej transformacji.
W 2016 roku na trzech pierwszych miejscach znajdowały się kolejno Niemcy, Holandia oraz Francja. Obecnie podium zajęły kraje rozwijające się. Są to odpowiednio Turcja, Republika Południowej Afryki oraz Portugalia. Co ciekawe, wyniki polskiej edycji tego badania są bardzo zbliżone do europejskich. 5% polskich przedsiębiorstw została zakwalifikowana do grupy liderów transformacji. Niemal jedna czwarta (24%) to przedsiębiorstwa adaptujące transformację cyfrową, posiadające na nią dojrzałe plany oraz wprowadzające innowacje. 34% firm znajduje się w dwóch ostatnich grupach dojrzałości cyfrowej. Jednak nadal aż 34% firm znajduje się w dwóch ostatnich grupach dojrzałości cyfrowej. Pozostaje zatem jeszcze duże pole do poprawy w tej kwestii.
Ta zmiana, nie musi jednak oznaczać końca korzyści dla krajów środkowoeuropejskich. Jak wskazuje przedstawiający całokształt rynku IT raport firmy badawczej McKinsey, do 2025 roku kraje te mają szansę wypracować nawet 200 miliardów euro dodatkowego zysku do swoich budżetów. Motorem napędowym dalszego rozwoju tych krajów musi być jednak sprawnie przeprowadzona transformacja cyfrowa, a kluczem do sukcesu współpraca wszystkich krajów w regionie.