Dzieci wykorzystują kryptowaluty do odłożenia na studia. Zarabiają 30 tysięcy dolarów miesięcznie
Wakacje kojarzą się głównie z odpoczynkiem. Niektórzy starają się je jednak wykorzystać w nieco bardziej kreatywny sposób. Dwójka dzieci z Teksasu postanowiła spożytkować wolny czas na naukę kryptowalut, dzięki czemu teraz zarabiają na nich ponad 30 tysięcy dolarów miesięcznie.
03.09.2021 13:09
Zgodnie z informacjami CNBC, swoją przygodę z kryptowalutami dzieci rozpoczęły chcąc dowiedzieć się czegoś nowego o technologiach. Ich zdaniem kopanie, w pewnym stopniu, przypomina rzeczywiste górnictwo.
Portfel trzech kryptowalut
Widać, że strategia czternastoletniego Ishaana i jego siostry, 9-letniej Aanyi, została dokładnie przemyślana. Dzieci postanowiły skupić się na kopaniu trzech kryptowalut - Bitcoina, Ethereum i Ravencoina. Z perspektywy inwestora, jest to bardzo dobre zagranie, ponieważ zmniejszają w ten sposób znacząco ryzyko utraty dochodu wynikające z wahań kryptowalut.
Ciekawa jest opinia samego nastolatka, na którą powołuje się CNBC. Zdaniem Ishaana, wydobywanie kryptowalut jest jak wydobycie złota lub diamentów, tylko zamiast używać łopat, kopiesz za pomocą komputerów. Tak samo zamiast znalezienia w kopalni kawałka złota lub diamentów, można znaleźć daną kryptowalutę.
Sposób działania
Żeby rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami, dzieci skupiły się najpierw na odrobieniu lekcji w tym temacie. Sporo czasu poświęciły na oglądanie filmów na YouTubie i przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu informacji, które mogłyby im pomóc stworzyć wydajną kopalnię kryptowalut.
Na początek Ishaan postanowił przekształcić w koparkę swój komputer Alienware. Rodzeństwo zdecydowało się na kopanie eteru i już pierwszego dnia dzieciom udało się zarobić trzy dolary. Chcąc jednak uczynić swój biznes bardziej oficjalnym poprosiły o pomoc swojego ojca. Razem z nim założyły firmę wydobywczą Flifer Technologies.
Firma bardzo szybko rozbudowała swoje zaplecze o kolejne procesory i potężne karty graficzne. Obecnie należące do niej koparki są w stanie przetwarzać około 10 miliardów algorytmów Ethereum na sekundę. To zaś powinno dać im 36 tysięcy dolarów zarobku. Biorąc pod uwagę, że rachunek za energię elektryczną kosztuje rodzinę 3 tysiące miesięczne, przy ominięciu innych kosztów Flifer Technologies zyskuje aż 33 tysiące.
Rodzeństwo ma nadzieję, że kwoty pozyskane z kryptowalut pozwolą im na opłacenie dobrych studiów. Oboje marzą o zostaniu lekarzami, a to zaś jest ciężkie do zrealizowania bez odpowiedniego zaplecza finansowego. Pozostaje więc trzymać mocno kciuki za spełnienie ich marzeń.