FL Studio (dawniej Fruity Loops) to profesjonalne oprogramowanie, pełniące funkcję wirtualnego studia nagrań. Łączy ono w sobie narzędzia do komponowania, aranżacji, nagrywania, edycji, miksowania i masteringu wysokiej jakości muzyki.
Program tworzony jest nieprzerwanie od ponad 12 lat, a jego ogromne możliwości docenione zostały przez wielu popularnych artystów zarówno z Polski, jak również całego świata. Swoje pierwsze kroki z muzyką stawiali w FL Studio takie sławy jak chociażby Basshunter. Zastosowań programu jest wiele, zaczynając od tworzenia kompletnych utworów, kreowaniu podkładów, łączenia ich z wokalem, a kończąc na "dopieszczaniu" i miksowaniu już gotowych projektów. Pomimo olbrzymich możliwość wbrew pozorom narzędzie jest proste w użyciu, doskonale nadając się do amatorskiego i w pełni profesjonalnego tworzenia muzyki wielokanałowej. W pierwszym przypadku z pomocą przychodzą gotowe szablony, znacznie ułatwiające pracę z programem.
Praca z FL Studio opiera się wokół dopracowanego sekwencera, obsługującego m.in. system MIDI (Musical Instrument Digital Interface). Po utworzeniu nowego projektu od razu możemy przystąpić do tworzenia wielokanałowych linii melodycznych, podkładów, nagrywania za pośrednictwem mikrofonu głosu, nakładania gotowych sampli, efektów itp. Dużą zaletą programu są spore możliwości konfiguracji m.in. tempa, długości trwania poszczególnych dźwięków, wysokości tonów oraz wiele, wiele więcej. FL Studio pracować może jako samodzielne narzędzie, wtyczka VSTi, DXi lub klient ReWire, oferując przy tym wsparcie dla sterowników ASIO i DirectSound. Kolejnym atutem programu jest jego otwarta architektura, dająca możliwość dowolnego rozbudowywania jego funkcjonalności.
Udostępniona bezpłatnie wersja demonstracyjna oferuje pełną funkcjonalność i większość pluginów (instrumentów oraz efektów), dostępnych w pełnej wersji, bez ograniczeń czasowych. Gotowe projekty zapisywane mogą być do plików WAV, MIDI, MP3 oraz OGG. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu projektu jako takiego, w celu jego np. późniejszej obróbki, miksowania itp.