GeForce Experience: jak włączyć licznik FPS w grach?
GeForce Experience oferuje wiele funkcji dla graczy. Wśród nich znalazła się opcja wyświetlania na ekranie liczby klatek na sekundę (FPS). W tym poradniku pokazujemy, jak ją aktywować.
25.12.2023 10:17
GeForce Experience to oficjalne narzędzie udostępnione przez firmę Nvidia i kierowane do posiadaczy układów graficznych GeForce. Oferuje ono szereg funkcji, w tym:
- bibliotekę zainstalowanych na komputerze gier,
- optymalizację konfiguracji komputera pod kątem gier,
- strumieniowanie obrazu z gier,
- aktualizację sterowników.
Ponadto program daje możliwość monitorowania i wyświetlania na ekranie w czasie rzeczywistym podczas rozgrywki istotnych parametrów pracy karty graficznej (m.in. liczbę FPS, stopień użycia GPU, temperaturę, napięcie itd.).
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak włączyć licznik FPS w GeForce Experience?
Aktywację opcji wyświetlania na ekranie w czasie rzeczywistym licznika FPS (klatek na sekundę) podczas grania w ulubione hity rozpoczynamy od uruchomienia programu GeForce Experience. W większości przypadków uruchamiane jest ono wraz z systemem operacyjnym i znaleźć go można w zasobniku systemowym (tzw. tray'u).
W głównym oknie programu kliknij znajdującą się w górnej części ikonkę Otwórz nakładkę w grze.
Przejdź do opcji konfiguracyjnych klikając odpowiednią ikonkę.
W wyświetlonym oknie konfiguracyjnym kliknij zakładkę Układ HUD.
W kolejnym kroku kliknij Wydajność, wybierz pozycję wyświetlanych na ekranie danych i zdefiniuj jakie dane GeForce Experience ma wyświetlać w trakcie rozgrywki. Wśród dostępnych opcji znajdziemy zarówno prosty licznik FPS-ów, jak również podstawowe i szczegółowe zestawienie parametrów pracy układu graficznego.
Przedstawiona powyżej metoda wyświetlania licznika FPS w grach z wykorzystaniem GeForce Experience jest jedną z wielu. Podobną operację pozwoli wykonać także Steam, Origin oraz Fraps. Jeśli znacie inne godne polecenia sposoby lub sprawdzone oprogramowanie do tego celu, zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl