Google Chrome: jak usunąć historię przeglądania?
Usunięcie historii przeglądania w Google Chrome, to jeden z podstawowych kroków, który pozwala zadbać o swoją anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Jest szczególnie ważny w urządzeniach z których z Chrome'a korzysta więcej niż jedna osoba.
10.08.2022 09:30
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Jej elastyczność, przejrzystość i całkiem przyzwoita wydajność, sprawiły, że Chrome gości na milionach komputerów i na jeszcze większej puli urządzeń mobilnych. Warto poznać kilka kluczowych ustawień przeglądarki, które mogą pomóc w codziennym użytkowaniu. Jedną z podstawowych czynności, które warto regularnie przeprowadzać jest czyszczenie historii przeglądania. Pokazujemy, jak krok po kroku usunąć wrażliwe dane.
Google Chrome: jak usunąć historię przeglądania?
Po uruchomieniu przeglądarki udajemy się do menu Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome, w górnym, prawym rogu aplikacji (charakterystyczne trzy kropki w pionie). Klikamy w Ustawienia i przenosimy się do nowo otwartej karty.
Tu, z menu po lewej, wybieramy Prywatność i bezpieczeństwo. Na kolejnym ekranie odnajdujemy opcję Wyczyść dane przeglądania.
Nowe okno Chrome'a przywita nas dwoma zakładkami Podstawowe i Zaawansowane. To tu ustalimy, za jaki okres chcemy usunąć historię przeglądania (pole wyboru Zakres czasu) i zaznaczymy pole Historia przeglądania. Po kliknięciu Wyczyść dane pojawi się monit o usunięciu danych z Chrome'a.
Uwaga: jeśli jesteśmy zalogowani do konta Google, odpowiednie zmiany w przeglądarce Chrome, zostaną zastosowane na wszystkich urządzeniach zsynchronizowanych z kontem Google i na których korzystamy z przeglądarki Google Chrome.
Historia przeglądania w Google Chrome została usunięta. Nasza aktywność nie będzie już możliwa do odtworzenia. A jeśli nie chcesz pozostawiać śladów po swojej bytności w przeglądarce, warto skorzystać z trybu prywatnego (incognito).
Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl