Google Chrome: jak usunąć Yahoo! i zmienić wyszukiwarkę?

W Google Chrome można zmienić domyślny silnik wyszukiwania. Tym samym można usunąć wyszukiwarkę Yahoo! czy Microsoftu, które mogły zostać włączone na przykład przez pomyłkę.

Google Chrome: jak zmienić silnik wyszukiwania?
Google Chrome: jak zmienić silnik wyszukiwania?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor

20.06.2022 | aktual.: 20.06.2022 15:55

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek na świecie. Większość z nas wie, jak ją przypisać jako domyślną przeglądarkę w systemie. Nie każdy jednak wie, że w samej przeglądarce możemy zmienić domyślny silnik wyszukiwania z Google na inny np. Bing czy Yahoo! Jak to zrobić? Czytajcie dalej.

Google Chrome: jak zmienić silnik wyszukiwania?

Po uruchomieniu przeglądarki udajemy się do menu Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome (trzy kropki w pionie, w prawym, górnym rogu aplikacji). Następnie z dostępnego menu wybieramy Ustawienia.

Google Chrome: menu Ustawienia
Google Chrome: menu wyszukiwarka

Z listy po lewej stronie wybieramy Wyszukiwarka i klikamy lewym klawiszem myszki.

Google Chrome: dostępne silniki do wyboru
Google Chrome: opcja zmiany silnika wyszukiwania

Na kolejnym ekranie mamy dostęp do jednego rozwijanego menu pod nazwą Wyszukiwarka używana w pasku adresu. To tu możemy wybrać i zmienić domyślny silnik wyszukiwania. Poza domyślnym Google są dostępne Bing, Yahoo!, DuckDuckGo oraz Yandex.

Google Chrome: widoczna zmiana silnika wyszukiwania
Google Chrome: widoczna zmiana silnika wyszukiwania© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Po dokonaniu wyboru, uruchamiamy nową kartę w przeglądarce. W polu adresu i na stronie powitania zauważymy wprowadzone zmiany.

Warto wiedzieć, że da się zmienić silnik wyszukiwania w przeglądarce Google Chrome. Choć ten domyślny jest wystarczający dla większości z nas, to dostępna alternatywa w postaci innych silników do wyboru może być ciekawym doświadczeniem.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
poradnikioprogramowaniegoogle chrome
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)