Google Fit nie może konkurować z Endomondo, ale wielu osobom wystarczy

Zwiększanie liczby czujników, w jakie są wyposażone urządzenia takie jak smartfony czy inteligentne zegarki sprzyja ich wykorzystaniu przy różnych, codziennych okazjach. Wiele z aplikacji pozwala na wspomaganie ćwiczeń, monitorowanie naszej aktywności fizycznej, a także pewne doradzanie i przedstawianie wyników w łatwej w odbiorze, czytelnej formie. Ostatnio Google zaprezentowało swoją aplikację tego typu, Google Fit. Choć nie może ona konkurować np. z Endomondo, dla wielu osób może okazać się dobrym wyborem. Oczywiście o ile nie obawiamy się przechowywać danych o treningach na serwerach tej firmy.

Google Fit nie może konkurować z Endomondo, ale wielu osobom wystarczy
Redakcja

Obraz

Google Fit to aplikacja, która ma pomagać w planowaniu codziennego treningu i aktywności fizycznej. Dzięki niej użytkownik może w prosty, w pełni automatyczny sposób rejestrować kroki, czas i dystans przebyty w czasie biegania, a także w trakcie jazdy rowerem. Aplikacja cechuje się prostotą obsługi, oraz interfejsem wykonanym zgodnie z założeniami Material Design. Aplikacja jest gotowa do pracy zaraz po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu. Działa ona w sposób niewidoczny dla użytkownika, korzysta z możliwości sprzętu i np. zapisuje liczbę wykonanych kroków. Domyślnie przyjmuje ona codzienny trening trwający okrągłe 60 minut. Po całym dniu użytkownik może w niej sprawdzić, co zostało zarejestrowane: minuty marszu, poświęcone bieganiu, a także jeździe na rowerze.

Fit udostępnia ponadto wykresy aktywności, zarówno zbiorcze, jak i z podziałem na poszczególne rodzaje aktywności fizycznej. Zawierają one dane z ostatniego dnia, tygodnia lub całego miesiąca. Oprócz czasu aktywności mogą wyświetlać również liczbę wykonanych kroków (o ile urządzenie posiada krokomierz). Program wspiera także inne czujniki, może na wykresach wyświetlać tętno użytkownika. Możliwe jest samodzielne dodanie aktywności, która nie może być zarejestrowana automatycznie. W takim przypadku to użytkownik określa dzień, godzinę rozpoczęcia, a także czas trwania treningu. Osoba korzystająca z Google Fit może także określić swój wzrost i wagę, a następnie ją aktualizować, aby wiedzieć, jak zmieniała się ona w czasie.

Ustawienia aplikacji pozwalają na określanie jednostek (np. energia w kaloriach lub kilodżulach), włączanie automatycznego wykrywania aktywności, a także konfigurację powiadomień i łączenie z innymi aplikacjami. Aplikacja Google Fit nie stanowi konkurencji dla Endomondo – nie oferuje tyle funkcji, nie pozwala również na zapisywanie przebytej w czasie treningu trasy (konieczne jest dodatkowe używanie np. aplikacji Moje trasy). Z drugiej strony, prostota, oraz w pełni automatyczne działanie powoduje, że dla wielu osób Fit może być rozwiązaniem w zupełności wystarczającym. Program jest udostępniany za darmo, w pełnej, polskiej wersji językowej, do działania wymaga Androida 4.0 lub nowszej jego wersji.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)