Google ulepsza Gmaila. Do menu kontekstowego trafia szereg przydatnych opcji
Do Gmaila dla firm trafiają drobne zmiany, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z poczty. Część użytkowników już teraz powinna widzieć nowe menu kontekstowe w widoku listy wiadomości lub wątków. Przybyło w nim wiele opcji, które pozwalają szybciej decydować, co ma się stać z konkretnymi wiadomościami. Zgodnie z założeniem, pozwoli to zaoszczędzić kilka kliknięć, by na przykład szybko odpowiedzieć na wiadomość. O szczegółach można przeczytać na blogu z informacjami o aktualizacjach pakietu G Suite.
Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolnej wiadomości, od teraz znakomita większość przydatnych opcji będzie dostępna bez konieczności otwierania danego e-maila. Poza możliwością szybkiej odpowiedzi czy przekazania wiadomości do innych użytkowników, w menu kontekstowym będzie można teraz znaleźć między innymi archiwizację, usuwanie, wyciszanie konwersacji czy opcję wyszukiwania innych wiadomości od tego samego nadawcy.
Zmiany w Gmailu – kiedy trafią do wszystkich?
Nowości w menu kontekstowym Gmaila już teraz trafiają do pierwszych użytkowników i powinny stać się dla nich widoczne w ciągu najbliższych 15 dni. Od 22 lutego zostaną udostępnione wszystkim i od tego momentu powinny być widoczne w Gmailu do 3 dni. Jak podaje Google, nowe menu kontekstowe będzie dostępne dla użytkowników dowolnej edycji G Suite i zostanie domyślnie włączone. W związku z tym, aby skorzystać z nowych funkcji, nie trzeba będzie zagłębiać się w ustawienia, by je włączyć.
Niestety, na tę chwilę nie wiadomo kiedy te same opcje pojawią się w Gmailu dla użytkowników indywidualnych. Jak sugeruje jednak serwis The Verge, zmiany mogą na dniach wejść w życie także tutaj. Użytkownicy indywidualni zwykle muszą nieco dłużej poczekać na implementację nowości. Niewykluczone, że premiera nowego menu kontekstowego w tym przypadku zbiegnie się z konferencją Google I/O w maju. Z drugiej jednak strony, w ubiegłym roku duża aktualizacja interfejsu Gmaila została udostępniona pod koniec kwietnia, czyli na kilka dni przed konferencją I/O 2018.