Internet Explorer 10 z autokorektą i spersonalizowanym słownikiem

Microsoft przedstawił szczegóły dotyczące mechanizmu korekty pisowni, który zostanie zaimplementowany w przeglądarce Internet Explorer 10. Nowy IE zostanie wyposażony między innymi w autokorektę, dzięki której przeglądarka będzie sama poprawiała częste błędy.

Wojciech Cybulski

Na początku warto zaznaczyć, że w Windows 8 mechanizm sprawdzania pisowni będzie integralną częścią systemu operacyjnego. Jest to oczywista konsekwencja faktu, że następca Windows 7 będzie przystosowany do obsługi dotykiem i pisania z wykorzystaniem klawiatury ekranowej. Idea sprawdzania pisowni została więc przeniesiona także do Internet Explorera 10, który będzie jednym z najważniejszych składników nowego systemu.

IE10 zostanie wyposażony między innymi w mechanizm autokorekty. Będzie on ograniczony do bardzo powszechnych, często popełnianych błędów i literówek. Użytkownik będzie mógł oczywiście cofnąć wprowadzoną przez przeglądarkę poprawkę poprzez skrót klawiszowy CTRL+Z (identycznie jak to ma miejsce w edytorze tekstu WORD). Ponadto użytkownik będzie mógł stworzyć listę wyjątków - słów, które nie mają podlegać autokorekcie. Sprawdzanie pisowni w IE10 obejmuje także tradycyjny sposób korekcji błędów - nieprawidłowo zapisane słowa będą podkreślane na czerwono a użytkownik z rozwijanego menu podręcznego będzie wybierał jedną z możliwych opcji korekcji. Ponadto użytkownik będzie miał możliwość dodania danego słowa do słownika, dzięki czemu dany zwrot zostanie globalnie uznany za zapisany prawidłowo. Udostępniona zostanie także opcja „ignoruj”, dzięki której wyraz uznany jako błędny będzie na danej, konkretnej stronie ignorowany, niezależnie od tego, ile razy użyjemy go w naszym tekście. Oczywiście opisywane funkcje będą działały nie tylko w systemie Windows 8. Sprawdzanie pisowni będzie dostępne na wszystkich wersjach systemu Windows obsługujących IE10 - w tym na Windows 7. Wśród wspieranych przez przeglądarkę języków znajdzie się polski.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)