Messenger Kids: Facebook wydał komunikator dla dzieci
Facebook poszerza portfolio swoich aplikacji. Dzisiaj światło dzienne ujrzał Messenger Kids – specjalna mobilna wersja najpopularniejszego komunikatora przeznaczona do użytku przez dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Program ma być pozbawiony wielu elementów znanych z pełnej wersji Messengera (w tym konieczności posiadania własnego konta w serwisie) i być w pełni kontrolowany przez rodzica z własnego konta w komunikatorze.
Jak zauważa Facebook, aplikacja jest odpowiedzią na stale obniżający się wiek, w którym rodzice pozwalają swoim dzieciom na co dzień korzystać z urządzeń elektronicznych, a jednocześnie obawiają się związanych z tym niebezpieczeństw. Messenger dla dzieci ma być zaś gwarancją, że pociechy bezpiecznie porozmawiają na czacie z członkami rodziny lub przeprowadzą rozmowę wideo z przyjaciółmi, bawiąc się przy tym maskami tak dobrze znanymi ze Snapchata.
W Messengerze Kids nie znajdziemy reklam, czy możliwości zakupów w aplikacji, a wysyłane przez dzieci wiadomości nie będą wykorzystywane, by w jakikolwiek sposób dostosowywać prezentowaną im treść. W komunikatorze znajdą się także specjalnie dobrane zestawy naklejek, animacji GIF czy też ramek do zdjęć. Facebook chwali się, że do stworzenia aplikacji zaangażowano kilkunastu ekspertów z wielu dziedzin oraz że jest ona zgodna z ustawą COPPA.
Rodzic, w pełnej wersji aplikacji, ma do dyspozycji podgląd aktywności swoich pociech oraz możliwość zatwierdzania nowych kontaktów. Komunikację przewidziano w taki sposób, by zdjęcia czy wiadomości wysyłane przez dzieci do rodziców, trafiały do listy odebranych wiadomości w klasycznym Messengerze.
Aplikacja Messenger Kids debiutuje wyłącznie w wersji na iOS-a i jak na razie pozostaje w fazie testowej, dostępnej tylko w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce jednak się to zmieni, bowiem wydane zostaną także wersja dla Androida oraz dla użytkowników sprzętów Amazon. Czy Waszym zdaniem program zostanie ciepło przyjęty przez użytkowników i rzeczywiście okaże się przydatny w rodzinnej komunikacji drogą elektroniczną?