Minsky to propozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się makroekonomią, a nie do końca wierzą w neoklasyczne modele ekonomiczne, z ich doskonale poinformowanymi racjonalnymi agentami, działającymi w niezmiennej rzeczywistości i ignorującymi dialektyczną naturę pieniądza, długu i systemu bankowego.
XX-wieczny amerykański ekonomista Hyman Minsky jest autorem zupełnie odmiennego podejścia, w którym gospodarka postrzegana jest jako chaotyczny (w matematycznym sensie) twór, regulowany właśnie przez pieniądz i dług. To właśnie Hyman Minsky jest autorem hipotezy o fundamentalnej własności gospodarki wolnorynkowej, którą jest cykliczne przechodzenie od stanów rozkwitu do katastrof.
Minsky jest symulatorem takiej właśnie chaotycznej gospodarki, który powstał w 2013 roku dzięki finansowaniu zapewnionemu przez zbiórkę na Kickstarterze, z nadzieją, że pozwoli ludziom otworzyć oczy na pewne mechanizmy ekonomiczne. Przedstawia je za pomocą diagramów przepływu i tzw. tabel Godleya. Jego zastosowania nie kończą się na makroekonomii – w teorii można go zastosować do symulacji dowolnych zjawisk chaotycznych.