mojeIKP. W aplikacji znajdziemy nowe funkcje
Użytkownicy aplikacji mojeIKP, bezpłatnego rozwiązania, pozwalającego korzystać z niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, zyskali dostęp do kilku nowych funkcji. Wśród nich jest m.in. skaner leków czy możliwość podglądu zdarzeń medycznych, w których uczestniczyliśmy.
03.01.2023 | aktual.: 04.01.2023 08:08
Aplikacja mojeIKP to rozwiązanie ułatwiające życie wielu z nas. Mobilne rozwiązanie Ministerstwa Zdrowia daje dostęp do ważnych informacji, które po kilku kliknięciach widzimy w naszym smartfonie. Są to m.in. e-recepty, e-skierowania, historia wizyt, informacja o dawkowaniu leków czy Unijny Certyfikat COVID (UCC). W ostatnim czasie aplikacja mojeIKP wzbogaciła się o kilka nowych funkcjonalności, co bezsprzecznie jest dobrą informacją. Jak wynika z portalu pacjent.gov.pl są to:
mojeIKP z nowymi funkcjami
- Skaner leków,
- Dostęp do zdarzeń medycznych,
- Ułatwienia w teście wysiłkowym przed treningami w ramach "8 tygodni do zdrowia" – aplikacja sama policzy odległość i czas.
Skaner leków w aplikacji mojeIKP
Skaner leków pozwala na szybkie wczytanie i sprawdzenie ulotki interesującego nas leku. Wystarczy po zalogowaniu się na swoim koncie otworzyć skaner w zakładce e-zdrowie i zeskanować kod kreskowy lub kod QR, znajdujący się na opakowaniu leku. Warto wcześniej upewnić się, czy mamy dostęp do internetu i czy wyraziliśmy zgodę na używanie kamery w naszym urządzeniu przez aplikację.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dostęp do zdarzeń medycznych w aplikacji mojeIKP
Dzięki tej funkcji użytkownicy aplikacji mogą w szybki sposób sprawdzić historię swoich wizyt w przychodni i u lekarza. Dotyczy to zarówno usług świadczonych w ramach publicznej, jak i prywatnej opieki medycznej. Dodatkowo zyskają dostęp do historii takich zdarzeń osób, które upoważniły je do wglądu w swoją dokumentację medyczną, i swoich dzieci do 18. roku życia.
Aplikacja mojeIKP - ułatwienia w ramach programu "8 tygodni do zdrowia"
Darmowy program profilaktyczno-treningowy, który znajdziemy w zakładce "profilaktyka" jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze, zwłaszcza że od teraz aplikacja sama policzy odległość i czas w trakcie testu wydolnościowego. Do tej pory trzeba było to zrobić ręcznie, tak samo jak wpisać swoją wagę, wiek i tętno.
Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl