Nowość w WhatsAppie. Zuckerberg ogłasza udostępnianie ekranu
WhatsApp doczekał się nowej funkcji, którą ogłosił sam Mark Zuckerberg. Chodzi o funkcję udostępniania ekranu, która może znacząco usprawnić korzystanie z aplikacji, szczególnie w przypadku przedsiębiorców.
WhatsApp wdraża nową funkcję, która znacząco zwiększa funkcjonalność aplikację. Użytkownicy komunikatorów internetowych już dawno przestali od nich oczekiwać wyłącznie możliwości przesyłania wiadomości i wykonywania połączeń. Najnowszą funkcją WhatsAppa jest udostępnianie ekranu, czyli funkcja stworzona z myślą o zastosowaniach biznesowych.
WhatsApp bierze przykład z takich aplikacji jak Microsoft Meet, Google Meet, Zoom czy FaceTime i umożliwia użytkownikom udostępnianie ekranu. Ułatwi to na przykład prezentację dokumentów podczas wideokonferencji, ale funkcja nie jest zarezerwowana do zastosowań biznesowych. Przy jej wykorzystaniu możliwe jest udostępnienie dowolnych informacji nawet w mniejszych grupach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak podaje serwis techcrunch.com, funkcja dzielenia ekranu była udostępniona betatesterom w maju 2023 r. Aby ją uruchomić, wystarczyło kliknąć odpowiednią ikonę w trakcie połączenia wideo. Działanie funkcji jest zbliżone do tego, które znamy z platform takich jak Zoom czy Google Meet.
WhatsApp w odpowiedzi na pytanie serwisu TechCrunch powiedział, że nowa funkcja jest wydawana w fazach w wersjach aplikacji na systemy Android, iOS i Windows. Oznacza to, że nie wszyscy mają już do niej dostęp, ale niebawem powinni go otrzymać.
Oprócz udostępniania ekranu WhatsApp wprowadza wsparcie dla prowadzenia rozmów wideo w trybie horyzontalnym, co ma poprawić wrażenia z korzystania z nich w porównaniu do trybu portretowego. Ma to też związek z ułatwionym udostępnianiem ekranu - dokumenty mogą być lepiej widoczne w takim układzie ekranu.
Po postem Marka Zuckerberga dotyczącym możliwości dzielenia ekranu podczas rozmów wideo w WhatsAppie widać wiele pochlebnych komentarzy odnośnie wdrożenia funkcji. Jaka jest wasza opinia na jej temat?
Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl