Opel stawia na elektryczność: bezemisyjna radość z jazdy od Corsy-e do Zafiry-e Life
Opel postawił na elektryczność, o czym świadczy szeroka gama elektrycznych modeli tej marki. Klienci mogą czerpać przyjemność z bezemisyjnej jazdy zarówno mniejszymi, jak i większymi pojazdami. Oferta obejmuje Corsę-e, czyli małego bestsellera z zasilaniem akumulatorowym, pionierskiego Opla Mokkę-e, Opla Vivaro-e oraz Opla Zafirę-e Life, a także hybrydę typu plug-in Opla Grandlanda X. Imponujące przyspieszenie i zasięg nawet do 337 kilometrów (Corsa-e) w cyku WLTP sprawiają, że elektryczne Ople dostarczają emocji za kierownicą i sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.
11.12.2020 | aktual.: 14.12.2020 19:04
Samochody standardowo obsługują różne opcje ładowania. W przyszłym roku Opel poszerzy portfolio wersji „e” o modele Combo, Combo Life, Movano i nową Astrę. Do 2024 r. już wszystkie modele ze znakiem „Blitz” będą dostępne w wersjach zelektryfikowanych.
Świetne osiągi: emocje za kierownicą bez obawy o zasięg
Opel Grandland X Hybrid4 zapewnia przyjemność z jazdy od pierwszego muśnięcia pedału przyspieszenia. Pod sportowym, ale eleganckim nadwoziem kryje się układ o łącznej mocy 221 kW (300 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 520 Nm, a także elektryczny napęd na wszystkie koła (zużycie paliwa wg WLTP: 1,4–1,3 l/100 km; emisja CO2: 32–29 g/km / wg NEDC w cyklu mieszanym: 1,6-1,5 l/100 km; 36-34 g/km). Oznacza to, że hybryda plug-in jest nie tylko bezpieczna w niekorzystnych warunkach drogowych, ale także przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,1 sekundy.
W pełni elektryczne modele Opla również zapewniają dużo emocji, czego przykładem jest nagrodzona „Złotą Kierownicą 2020” w pełni elektryczna Corsa-e. Jej silnik elektryczny już od chwili uruchomienia generuje 100 kW (136 KM) mocy i 260 Nm momentu obrotowego, rozpędzając samochód od 0 do 50 km/h w 2,8 sekundy, a do 100 km/h w 8,1 sekundy. Kierowca może wybrać jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Eco lub Sport. Tryb „Sport” zachęca do dynamicznej jazdy dzięki bardziej bezpośrednim reakcjom na operowanie pedałem przyspieszenia i kierownicą. Na drugim biegunie jest spokojny i zoptymalizowany pod względem efektywności energetycznej tryb „Eco”. Corsa-e z akumulatorem o pojemności 50 kWh może pokonać nawet do 337 kilometrów na jednym ładowaniu (wg cyklu WLTP1).
Wszystkie opcje dostępne: łatwe ładowanie
Kiedy kierowca chce uzupełnić zapas energii w swoim elektrycznym Oplu, może to zrobić na różne sposoby. Na przykład akumulator o pojemności 50 kWh w Corsie-e można „zatankować” w 80 procentach w ciągu 30 minut na stałoprądowej stacji o mocy 100 kilowatów. Jest to standardowa funkcja w Corsie-e, a także w modelach Mokka-e, Zafira-e Life i Vivaro-e.
Elektryczne modele Opla można ładować za pomocą ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet ze zwykłego domowego gniazdka. Samochody są przygotowane do wszystkich wariantów ładowania prądem przemiennym w układzie jednofazowym lub trójfazowym z mocą 11 kW. Dla tych, którzy lubią podróżować bez żadnych ograniczeń, najlepszą opcją będzie ładowarka uniwersalna. Dzięki kompletowi trzech przejściówek można ją podłączyć do niemal każdego domowego gniazdka, gniazda trójfazowego, a także do publicznych stacji ładowania.