PassMark BurnInTest Pro11.0 Build 1005
PassMark BurnInTest Pro to najbogatsza wersja coraz popularniejszego narzędzia do testowania wydajności i stabilności komputera. Oferuje on zestaw wysoce konfiguralnych modułów, pozwalających kompleksowo testować niemalże wszystkie dostępne podzespoły komputerów stacjonarnych, laptopów itp.
Program na tle konkurencji wyróżnia się sporymi jak na swój rozmiar możliwościami. Przy jego użyciu łatwo sprawdzimy wydajność oraz stabilność m.in. procesora, dysków twardych, napędów optycznych, pamięci RAM, układów graficznych 2D/3D i dźwiękowych, połączeń sieciowych, drukarek, a nawet portów USB, szeregowych i równoległych. Producent stworzył także plug-iny, pozwalające testować klawiatury, modemy Dial-up oraz porty FireWire. Dodatkowo sami użytkownicy mogą pisać własne skrypty, umożliwiające "przebadanie" specjalistycznego sprzętu, nie uwzględnianego lub nie obsługiwanego przez program.
Z racji swojej funkcjonalności PassMark BurnInTest Pro wykorzystywany może być zarówno przez zaawansowanych użytkowników, którzy specjalizują się w tzw. overclockingu, jak również tych mniej doświadczonych, chcących sprawdzić jak sprawuje się ich komputer podczas dużego obciążenia. Narzędzie pozwala przeprowadzać testy w dwóch trybach - kompleksowym i ręcznym. Pierwszy z nich testuje jednocześnie wszystkie z obsługiwanych podzespołów naszego komputera i trwać może około 15 minut. Drugi z kolei pozwala użytkownikowi na uruchamianie pojedynczych benchmarków wybranego sprzętu. Za ich pośrednictwem sprawdzimy m.in. napięcia i maksymalne temperatury procesora. Ogromną zaletą programu są olbrzymie możliwości konfiguracji poszczególnych testów - poczynając od liczby cyklów, poziomu obciążenia podzespołów, a kończąc na szczegółowych opcjach rozmiaru używanych plików, liczbie procesów, adresów sieciowych itp. Ponadto PassMark BurnInTest Pro identyfikuje i wyświetla informacje o komputerze oraz zainstalowanym systemie operacyjnym.
Po zakończeniu testów wyświetlany jest raport, zawierający informacje o liczbie cyklów, ilości operacji i napotkanych błędów. Zapisać go można na dysku komputera w postaci pliku tekstowego lub HTML.