PayPal zajął konto grupy rodziców. Walczyli o otwarcie szkół podczas pandemii
PayPal zablokował konto i środki grupy UsForThem, która prowadziła kampanię na rzecz utrzymania otwartych szkół podczas pandemii. Jak wyjaśniają rodzice, nie byli oni w stanie uzyskać dostępu do tysięcy funtów z darowizn "ze względu na charakter ich działalności".
UsForThem to grupa brytyjskich rodziców, która walczyła o utrzymanie otwartych szkół podczas pandemii. Okazuje się, że jej działalność spotkała się z brakiem uznania ze strony firmy PayPal, która zablokowała jej konto – zauważa "The Telegraph". Rodzice zdradzili serwisowi, że nie byli w stanie uzyskać dostępu do tysięcy funtów z darowizn ze swojego konta po tym, jak PayPal ogłosił, że wyłączył usługę dla jednego z założycieli grupy "zgodnie z umową użytkownika firmy technologicznej".
"Byliśmy całkowicie zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że PayPal zaprzestał świadczenia usług "ze względu na charakter naszych działań" – powiedziała Molly Kingsley, współzałożycielka UsForThem. "Nie podano żadnego wcześniejszego ostrzeżenia ani sensownego wyjaśnienia i pomimo tego, że powiedzieli, że możemy wycofać nasze pozostałe saldo, nie jesteśmy w stanie tego zrobić" – dodała.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"UsForThem zawsze było w pełni przejrzyste co do celów organizacji, a nasza deklaracja misji znajduje się na widocznej stronie naszej witryny internetowej, aby wszyscy mogli ją przeczytać. To jasno pokazuje, że naszym głównym celem jest kampania na rzecz dzieci, które powinny być traktowane priorytetowo w procesie podejmowania decyzji publicznych" – wyjaśnia grupa rodziców.
Rzecznik PayPal powiedział, że firma nie chciała nikogo dyskryminować i "nie podejmuje lekko decyzji" w sprawie zamykania kont. Podkreślił jednak, że polityka firmy dotycząca dopuszczalnego użytkowania obejmuje "szeroki zakres działań", w tym "szerzenie dezinformacji na temat szczepionki Covid" i "mowę nienawiści". Grupa UsForThem uważa jednak, że decyzja o zablokowaniu konta została podjęta z "pobudek politycznych".
Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl