Kartę można dodać przez aplikację Revolut lub Apple Wallet i co istotne, oferta nie jest ograniczona tylko do kart fizycznych. W podobny sposób można dodać także wirtualna kartę i potem płacić nią za pomocą Apple Pay. Takie rozwiązanie powinno spodobać się wszystkim użytkownikom sprzętów Apple, którzy cenią bezpieczeństwo i wygodę.
Korzystanie z Apple Pay to bezpieczeństwo
Jak zwraca uwagę Revolut, w przypadku korzystania z Apple Pay w urządzeniu (ani na serwerach Apple'a) nie są przechowywane dane karty. Tworzony jest za to unikalny numer konta urządzenia, a następnie przechowywany w zaszyfrowanej formie w dodatkowym czipie. Więcej o tym, jak działa Apple Pay, pisaliśmy w odrębnej publikacji.
- Celem Revolut jest dostarczanie użytkownikom użytecznych narzędzi ułatwiających zarządzanie wszystkimi aspektami codziennych finansów (...) Nasi użytkownicy wielokrotnie pytali nas o Apple Pay, dlatego z przyjemnością udostępniamy funkcjonalność na 16 rynkach. To krok zwiększający swobodę użytkowników w korzystaniu z pieniędzy w wybrany przez nich sposób – komentuje Arthur Johanet, Card Payments Product Owner w Revolut.
Co istotne, po aktywacji Apple Pay, użytkownicy Revolut zachowują dotychczasowe wsparcie i benefity związane z kartami Revolut. Zmienia się tylko metoda płatności, która dla wielu użytkowników iPhone'ów czy MacBooków z Touch ID może być po prostu wygodniejsza.
Aplikację Revolut znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.