Serwis telewizji DVB‑T2/HEVC. Nadchodzą utrudnienia
Przed nami kolejny tydzień utrudnień w dostępie do sygnału telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC. W wyniku przeprowadzanych prac serwisowych przy nadajnikach, w niektórych częściach kraju w wybranych godzinach telewizja będzie niedostępna. Szczegóły można odczytać z harmonogramu Emitela.
Nadajniki telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC są regularnie serwisowane, co oznacza wyłączenie nadawania w wybranych godzinach w niektórych częściach kraju. W praktyce utrudnienia dotyczą zwykle jednego z multipleksów lub radia, ale nie zmienia to faktu, że odbiorcy telewizji DVB-T2 mogą w tym czasie zobaczyć "brak sygnału" na ekranie telewizora. Aby nie dać się zaskoczyć, warto przenalizować harmonogram.
Odpowiedzialna za prace techniczne firma Emitel publikuje na bieżąco aktualizowany harmonogram w sieci. Można dowiedzieć się z niego, które nadajniki DVB-T2 będą nieaktywne w najbliższym czasie. Dzięki temu odbiorcy mogą przygotować się na utrudnienia, a w efekcie przeczekać prace serwisowe, zamiast modyfikować ustawienia telewizora lub ustawienie anteny w trakcie - co w niczym nie pomoże.
W najbliższym czasie prace techniczne przy nadajnikach DVB-T2 zaplanowano w następujących lokalizacjach:
- poniedziałek (9 grudnia): RTCN Giżycko / Miłki
- wtorek (10 grudnia):
- SLR Wysoka Wieś / Dylewska Góra (do 12 grudnia),
- RTON Iława / Kisielice
- RTON Lubań / Nowa Karczma
- środa (11 grudnia):
- RTON Kłodzko / Czarna Góra
- TSR Szczytna / Szklana Góra
- TSR Lądek Zdrój / g. Dzielec
- TSR Stronie Śląskie / os. Morawka
- TSR Mieroszów / wzg. Cmentarne
- TSR Kulin / g. Grodziec
- TSR Duszniki-Zdrój / Podgórze
- TSR Słupiec / g. Kościelec
- TSR Nowa Ruda / g. Świętej Anny
- TSR Radków / g. Guzowata
- TSR Szczytna / g. Szczytnik
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ponadto przy niektórych obiektach trwają długofalowe prace, które są realizowane przez kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet tygodni. Szczegóły dotyczące konkretnych nadajników DVB-T2 opisywaliśmy w ubiegłym tygodniu.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl