Kryptowaluta Squid Game spada niemal do zera. Deweloperzy zniknęli z pieniędzmi
Życie to nie serial i tak jak w Squid Game można było zarobić sporo pieniędzy (oczywiście ogromnym kosztem), tak w rzeczywistości na tokenie inspirowanym hitem Netflixa wzbogacili się, ale najwyraźniej tylko jego twórcy. Token po zawrotnym wzroście spadł niemal do zera.
Deweloperzy stojący za projektem kryptowalutowym zainspirowanym megapopularnym serialem Netflixa "Squid Game" twierdzą, że opuścili projekt po tym, jak cena powiązanego z nim tokena spadła niemal do zera.
W poniedziałek twórcy projektu napisali na swoim oficjalnym kanale na Telegramie, że nie chcą kontynuować prowadzenia projektu ze względu na stres związany z radzeniem sobie z oszustami.
"Ktoś próbuje zhakować nasz projekt w ostatnich dniach. Nie tylko konto na Twitterze @GoGoSquidGame, ale także nasz inteligentny kontrakt. Próbujemy go chronić, ale cena nadal jest nieprawidłowa. Squid Game Dev nie chce kontynuować prowadzenia projektu, ponieważ jesteśmy przygnębieni oszustami i przytłoczeni stresem [sic]. Musimy usunąć wszystkie restrykcje i zasady transakcji Squid Game. Squid Game wejdzie w nowy etap autonomii społeczności" – napisano.
Rozwój sytuacji pokazuje jednak, jak ryzykowne może być inwestowanie w nowy i rozdmuchany token na rynku kryptowalut.
Jak poinformował CoinDesk w zeszłym tygodniu, projekt kryptowalutowy play-to-earn (graj, aby zarobić) Squid Game zyskał natychmiastową popularność, a token SQUID wzrósł o ponad 35 tys. proc. w ciągu zaledwie trzech dni – pomimo kilku czerwonych flag (wskaźniki podwyższonego ryzyka), w tym błędów gramatycznych i ortograficznych w białej księdze projektu oraz faktu, że jego strona internetowa została zarejestrowana mniej niż miesiąc temu.
Teraz okazuje się, że oficjalna strona projektu i jego konto na Medium zostały wyłączone, a Twitter tymczasowo ograniczył jego konto, stwierdzając, że wykrył na nim nietypową aktywność. Natomiast wartość samego tokena spadła prawie do zera. Z kolei jego wolumen obrotu w tym czasie wzrósł o ponad 130 proc., co wskazuje na ogromną presję sprzedaży.
Inny użytkownik Twittera @__tricck zasygnalizował, że deweloperzy Squid Game zastosowali tzw. "rug pull" w stosunku do posiadaczy SQUID. W kryptowalutach jest to oszustwo mające miejsce, gdy twórcy projektu znikają z funduszami inwestorów.