Ważny apel ministerstwa. Lepiej go nie przeoczyć

MEN apeluje do internautów
MEN apeluje do internautów
Źródło zdjęć: © Unsplash
oprac. KMO

14.08.2024 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Piotr Otrębski, wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że ministerstwo nie jest organizatorem kursów psychologii. MEN w ten sposób odnosi się do fałszywych ogłoszeń, które pojawiają się w mediach społecznościowych.

"Uwaga na fake newsy! W internecie krążą fałszywe ogłoszenia o kursach psychologii z rzekomym udziałem MEN" - napisał Otrębski w środę na portalu X. Do swojego wpisu dołączył skan jednego z takich ogłoszeń. Z treści fałszywego ogłoszenia wynikało, że od 1 czerwca Ministerstwo Edukacji Narodowej miałoby organizować bezpłatne kursy z psychologii, które kończyłyby się otrzymaniem certyfikatu.

Oszuści podszywają się pod znane instytucje

Rzecznik prasowy MEN zwrócił uwagę, że takie ogłoszenia są nieprawdziwe i należy je zgłaszać administratorom portali, na których są one publikowane, na przykład na Facebooku. "Ministerstwo Edukacji Narodowej nie organizuje takich kursów" - podkreślił Otrębski, zaznaczając, że wszelkie informacje na ten temat są fałszywe.

Otrębski apeluje do internautów o rozwagę i sprawdzanie wiarygodności informacji, zanim uwierzą w tego typu ogłoszenia i podzielą się nimi z innymi. Przypomina, że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie organizuje kursów psychologii, a wszelkie informacje sugerujące coś innego są nieprawdziwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Świadome korzystanie z mediów społecznościowych to podstawa bezpieczeństwa online. Zawsze sprawdzaj, z kim rozmawiasz, unikaj podejrzanych linków i zgłaszaj wszelkie nieprawidłowości. Tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko i cieszyć się korzyściami płynącymi z komunikacji w sieci, nie narażając się na niebezpieczeństwa. Nie zapominajmy, że popularne platformy społecznościowe, ale też komunikatory są częstym narzędziem oszustów - Facebook, Instagram, czy WhatsApp to tylko kilka z ich przykładów.

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także