Windows 11: Eksplorator plików może zyskać przełomową opcję
Eksplorator plików w Windows 11 może już niebawem zyskać nowość, dzięki której integracja komputera z podłączonym telefonem z Androidem będzie jeszcze głębsza. System ma bowiem pozwolić przeglądać pliki z telefonu na ekranie komputera - w taki sam sposób, jak dokumenty z dysków twardych.
Na tę chwilę nowa opcja Eksploratora plików nie jest jeszcze dostępna i pozostaje na wczesnym etapie rozwoju. Zmiana związana jest z rozwojem narzędzia Łącze z telefonem, które testowano ostatnio w ramach aktualizacji KB5034855 w programie Insider - informuje serwis Neowin. W przyszłości w ustawieniach Windowsa 11 ma się w efekcie pojawić przełącznik, który pozwoli zażądać dostępu do pamięci podłączonego telefonu z Androidem, aby wyświetlać jego pliki w Eksploratorze w systemie.
Jeśli w praktyce rozwiązanie to będzie działać sprawnie i szybko przesyłać pliki na ekran komputera, możemy mieć do czynienia z jedną z lepszych zmian w Eksploratorze plików Windowsa 11. Bez wątpienia znacznie ułatwi to zarządzanie choćby puchnącą kolekcją zdjęć i filmów w większości telefonów, których archiwizacja na komputerze może być dla wielu osób niewygodna i czasochłonna. Możliwość przeglądania zawartości pamięci telefonu w Eksploratorze bez konieczności podłączania urządzenia przez USB może ten proces znacznie ułatwić, a w konsekwencji upowszechnić regularne backupy.
Przeglądanie pamięci z telefonu na ekranie komputera w Eksploratorze plików nie jest jedyną nowością związaną z narzędziem Łącze z telefonem. Niedawno pojawiła się tu także możliwość wykorzystania aparatu ze smartfonu jako kamery internetowej. Szkoda, że taka nowość trafiła do Windowsa tak późno względem boomu na pracę zdalną w związku z pandemią.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie zmienia to jednak faktu, że taka możliwość może pozwolić wielu osobom szybko i bez dodatkowych kosztów poprawić jakość wideorozmów przy komputerze - aparaty telefonów to najczęściej dalece lepsze urządzenia od najtańszych kamerek internetowych.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl