Windows 11: KB5034204 przypomina o typowych błędach w systemie

Windows 11 oferuje użytkownikom od kilku dni opcjonalną aktualizację KB5034204, która czeka w Windows Update. Okazuje się jednak, że część pierwszych użytkowników nie ma o niej dobrego zdania. Pakiet może powodować kilka znanych błędów, w tym oznaczony kodem 0x8007000d.

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

To znany problem z samą instalacją aktualizacji w Windows 11. System próbuje zainstalować pakiet KB5034204, ale zawiesza się (najczęściej niemal finalizując proces, na etapie 100 proc. postępu) i ostatecznie w wyniku błędu 0x8007000d wycofuje aktualizację z Windows 11 - zwraca uwagę Windows Latest.

Użytkownik teoretycznie nie ma więc dodatkowego problemu (choć może wystąpić pewien zgrzyt z Eskploratorem plików, o czym dalej) i nie musi samodzielnie naprawiać systemu, ale bez wątpienia nie jest też zadowolony, bo aktualizacja po prostu nie została zainstalowana. Inny problem z aktualizacją KB5034204 to dla odmiany skuteczna instalacja, ale zwieńczona ukryciem paska zadań (który pojawia się dopiero po użyciu kombinacji Win+X) lub błędami w funkcjonowaniu Eksploratora plików.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Część użytkowników sygnalizuje problem z korzystaniem z pulpitowych ikon (na przykład Kosza), inni zawieszanie się Eksploratora plików lub wyświetlanie pustego okna - co ciekawe ten problem pojawia się także po nieudanej instalacji KB5034204.

Co ciekawe, jak na razie opisane błędy nie zostały odnotowane w dokumentacji aktualizacji, a co za tym idzie - można zakładać, że chwilowo Microsoft nie zauważył skali problemu i nie zaczął prac nad poprawką. W praktyce można się więc spodziewać, że problemy zostaną rozwiązane najszybciej w drugi wtorek lutego, kiedy to opcjonalne pod koniec poprzedniego miesiąca aktualizacje zostają automatycznie wdrożone we wszystkich komputerach, dla których przewidziano dany pakiet. Aktualizacja KB5034204 jest dostępna dla Windowsa 11 22H2 oraz 23H2.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)