Windows 11: wkrótce koniec bałaganu z Microsoft Teams
Użytkownicy Windowsa 11 wkrótce odetchną z ulgą, chcąc znaleźć odpowiednie wydanie aplikacji Teams, by przeprowadzić telekonferencję. Microsoft zauważył problem z równolegle funkcjonującymi wersjami programu dla użytkowników prywatnych oraz zawodowych i z kontami szkolnymi.
14.03.2024 13:54
Windows 11 24H2, który pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, trafi do komputerów z odświeżoną wersją aplikacji Microsoft Teams. Co istotne, będzie ona od tego momentu wspólna dla użytkowników kont prywatnych, służbowych i szkolnych. Obecnie Teams występuje w kilku wersjach i jeśli z komputera korzysta wiele osób z różnymi kontami (lub jedna, która jednocześnie na przykład studiuje, pracuje i łączy się przez Teams z rodziną), widok "kilku Teamsów" na liście aplikacji nie powinien zaskakiwać.
Jak zwraca uwagę Windows Central na podstawie wpisu blogowego Microsoftu o testowym wydaniu, nie są to jedyne zmiany związane z aplikacją. Nowy Teams zaoferuje także nieco odświeżony interfejs, który ułatwi przełączanie się pomiędzy różnymi kontami, na które zalogowany jest dany użytkownik.
Co ciekawe, unifikacja aplikacji nie oznacza pozbawienia użytkowników możliwości jednoczesnego korzystania z Teams na potrzeby zawodowe i prywatne. W programie pojawi się przycisk, który pozwoli uruchomić obydwa konta w odrębnych instancjach, które będą reprezentować odrębne ikony na pasku zadań. Będą także inne zmiany, w tym możliwość dołączania do istniejących spotkań jako gość, bez logowania się z wykorzystaniem konkretnego konta zapamiętanego w aplikacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Data premiery Windowsa 11 24H2 nie jest jeszcze znana, ale w praktyce aktualizacji systemu należy spodziewać się najwcześniej w połowie roku, a raczej jesienią. Chociaż poprawiony Teams jest już teraz testowany w ramach programu Insider, minie więc jeszcze dobrych kilka miesięcy, nim z aplikacji skorzystają użytkownicy czekający na aktualizację w stabilnym wydaniu Windowsa 11.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl