Wirtualna nieruchomość sprzedana za 2,4 mln dolarów. To rekordowa cena
Wirtualna działka w świecie online Decentraland została sprzedana za rekordową kwotę 2,4 mln dolarów w kryptowalutach, jak donosi Reuters. To wyjątkowo wysoka cena za coś, co w rzeczywistości nie istnieje.
Ceny nieruchomości, zwłaszcza tych, które są położone w atrakcyjnych lokalizacjach i oferują wysoki standard, osiągają zawrotne ceny. Tak naprawdę nikogo to już nie dziwi. Inaczej jest w przypadku wirtualnych działek i domów, które, jak się okazują, również mogą sporo kosztować, a chętnych jak widać nie brakuje.
Wirtualna posiadłość za miliony
Świadczy o tym ostatnia, największa w historii cyfrowych nieruchomości transakcja, o której informuje m.in. Reuters. Wirtualna posiadłość o powierzchni ponad 550 metrów kwadratowych została sprzedana we wtorek 23 listopada. Tokens.com Corp., za pośrednictwem swojej spółki zależnej Metaverse Group, zapłacił 618 tys. MANA (jest to oficjalna kryptowaluta Decentralandu), co według wtorkowego kursu stanowiło blisko 2,4 mln dolarów za osiedle w dzielnicy mody ("Fashion Street") Decentralandu.
Decentraland, to jeden z metaverse'ów, czyli zwyczajnie mówiąc wirtualnych wszechświatów. Można w nim zwiedzać różne miejsca, budynki, spotykać się z innymi avatarami czy, tak jak w tym przypadku, kupować posesje. Ale to już dzieje się za pomocą prawdziwych pieniędzy. Platforma umożliwia sprzedawanie i nabywanie różnych obiektów, które dostępne są w formie NFT – niewymienialnych tokenów. Płaci się za nie kryptowalutą świata Decentraland – MANA.
Obecnie cena nieruchomości jest znacznie wyższa, co wynika z ciągłego wzrostu wartości MANA. Według serwisu The Real Deal, który powołuje się na rynek kryptowalut Coinbase, wartość kryptowaluty Decentralandu, "wzrosła o ponad 65 procent w ciągu ostatniego tygodnia i o ponad 550 procent w ciągu ostatniego miesiąca".
Działka zakupiona przez Tokens.com zostanie wykorzystana do organizacji wirtualnych pokazów mody, na których będzie można obejrzeć i kupić m.in. odzież dla awatarów. Warto przypomnieć, że do wirtualnego świata, za sprawą designerskich NFT, dołączyły już luksusowe i cenione na całym świecie marki - Louis Vuitton, Gucci, czy Burberry. Niewykluczone, że zaprojektowaną przez nich odzież będziemy mogli zobaczyć w Decentralandzie.