Google ma problem. Na te pytania nie zna odpowiedzi

Kilka fraz związanych z emoji to problem, z którym nie może sobie poradzić wyszukiwarka Google. Dlaczego akurat właśnie te hasła są problematyczne i jakich lepiej nie wpisywać, bo wywołują awarię?

Błąd w wyszukiwarce Google
Błąd w wyszukiwarce Google
Źródło zdjęć: © Google, Pixabay
Norbert Garbarek

16.10.2022 | aktual.: 16.10.2022 15:33

Jeśli ciekawi cię, jak dużo emoji jest w systemie iOS, to lepiej nie pytaj o to Google'a. A przynajmniej nie rób tego w języku angielskim, bo to właśnie anglojęzyczne frazy dotyczące emoji m.in. w systemie iOS powodują enigmatyczny błąd serwera.

Ile emoji jest w iOS-ie? Google tego nie wie

Google zdążył przyzwyczaić nas do tego, że ma odpowiedź właściwie na każde pytanie. Od najprostszych, po najbardziej skomplikowane - zwykle określana mianem "wujka Google" wyszukiwarka wie wszystko. Jak się jednak okazuje - nie wie, ile jest emoji w systemie iOS.

Problem wydaje się być całkiem nowy i jak wynika ze strony błędu - jest już rozwiązywany przez techników. Niemniej jednak, istnieje obecnie kilka anglojęzycznych fraz dotyczących m.in. Apple'a, które powodują błąd serwera Google, z którym wyszukiwarka nie może sobie poradzić.

Problem w wyszukiwarce Google
Problem w wyszukiwarce Google© Google, dobreprogramy

Czego nie wpisywać w Google?

  • how many emojis on ios
  • how many emojis on apple
  • how many emojis on windows
  • how many emojis on lumia
  • how many emojis in ios
  • how many emojis inside ios

To lista problematycznych fraz, które powodują błąd serwera Google. Aby go wywołać należy wpisać je po angielsku, dokładnie w tej postaci jak powyżej. Zapytanie po polsku "ile jest emoji na iOS" nie wywołuje błędu.

Problemem jest jedna strona, która powinna pojawić się w wynikach wyszukiwania

Wszystkie frazy mają wspólny mianownik - pytanie o emoji. Pozwala to dojść do wniosku, że awarię wywołuje konkretna strona, która po wysłaniu zapytania powinna pojawić się wśród wyników. Błąd wyszukiwania pojawia się bezpośrednio w przeglądarce, ale też w aplikacji mobilnej Google.

Jeden z użytkowników Reddita, @gottago_gottago znalazł potencjalnego winowajcę, którym jest serwis emojipedia.com. Jego zdaniem strona może zawierać szkodliwy kod, który natychmiast przerywa wyszukiwanie, w efekcie czego na stronie wyników, zamiast odpowiedzi, pojawia się błąd.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)