Yanosik w Android Auto w końcu dostępny dla każdego

Yanosik wreszcie trafił do Androida Auto. To moment, na który kierowcy czekali od miesięcy. Twórcy dopiero co udostępnili betę i jak widać testy musiały przebiec pomyślnie, bo zaledwie kilka dni później stabilny Yanosik działa na ekranach aut.

Yanosik w Android Auto
Yanosik w Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

07.09.2021 11:48

Yanosik, po wielu miesiącach prac deweloperów, jest już dostępny w Androidzie Auto. Dołącza tym samym do szeregu innych aplikacji pomagających kierowcom. Od miesięcy nie chodzi już tylko o Mapy Google i Waze, ale także szereg innych nawigacji, w tym AutoMapę, TomTom AmiGO czy aplikację Sygic.

Yanosik w Androidzie Auto oferuje w tym momencie nawigację GPS, powiadomienia o zdarzeniach na drodze oraz możliwość ich zgłaszania. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka aplikacja nie wydaje się bardziej funkcjonalna od wersji Alpha, którą miałem okazję testować w czerwcu. Już wtedy Yanosik w Androidzie Auto działał zresztą zaskakująco stabilnie, jak na ten etap rozwoju aplikacji.

Funkcja informowania będzie działała w trybie kompromisu. Przy włączonej nawigacji i kierowaniu pojazdem, gdy do najbliższego manewru pozostanie więcej niż 1000 m, użytkownik zostanie ostrzeżony graficznie i dźwiękowo. Natomiast, jeśli ta odległość będzie mniejsza, Yanosik będzie ostrzegał kierowcę wyłącznie o policji i fotoradarze w dwóch formach - graficznie i za pomocą komunikatu dźwiękowego. W przypadku wszystkich zdarzeń kierowca otrzyma zawsze komunikat dźwiękowy.

Paweł BahyryczYanosik

Kierowcy korzystający z Yanosika, którzy chcą wyświetlić aplikację w samochodzie na ekranie systemu infotainment, nie muszą nic robić. Ikona Yanosika powinna pojawić się w menu Androida Auto automatycznie, po podłączeniu smartfonu do samochodu. Jeśli nie - warto rozważyć aktualizację aplikacji.

Twórcy dodają, że Yanosik jest wciąż rozwijany i obecnie w Androidzie Auto mogą wystąpić utrudnienia związane z ograniczeniami działania aplikacji w tle, ale powinny zostać szybko rozwiązane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
oprogramowanietechmotoyanosik
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)