Zarobki w IT. Mediana wynosiła nawet 10 tys. zł
Branża IT wielu osobom kojarzy się z jednym - wysokimi zarobkami. Raport dotyczący płac w tym sektorze potwierdza, że oferowane stawki są atrakcyjne.
Branża IT kusi wysokimi zarobkami. Choć wielu patrzy na nią jedynie przez pryzmat tego, że najlepsi w swojej dziedzinie mogą zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, warto spojrzeć też na kwoty, które są oferowane osobom mniej doświadczonym. Tu też wcale nie jest źle.
Według raportu przygotowanego przez platformę rekrutacyjną the:protocol zarobki specjalistów zatrudnionych w branży IT z roku na rok stale rosną, choć coraz trudniej dostać w niej pracę. W pierwszym kwartale 2022 r. 65 proc. ofert umieszczonych na platformie dotyczyło specjalistów średniego szczebla (mid), a 25 proc. to ogłoszenia dotyczące pracowników wyższego szczebla, czyli seniorów.
- Według naszych szacunków mediana zarobków w branży IT w minionym kwartale kształtowała się na poziomie 8 tys.-10 tys. zł brutto, a na najwyższe zarobki mogli liczyć m.in. specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, technologii chmurowych i niszowych języków programowania - poinformował dyrektor rozwoju the:protocol Piotr Trzmiel cytowany przez serwis Bankier.pl.
Specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa w cenie
Wciąż poszukiwani są specjaliści pracujący nad cyberbezpieczeństwem. Raport the:protocol wskazuje, że często poszukiwano specjalistów ds. bezpieczeństwa aplikacji, analityków, architektów bezpieczeństwa oraz inżynierów o specjalizacji cyber threat security. W tej branży średnie wynagrodzenie wahało się między 10 a 20 tys. brutto.
Praca zdalna i hybrydowa nadal popularna
Choć pandemia koronawirusa wyhamowała, nadal chcemy pracować z domu. Specjaliści z branży IT nie chcą wracać na stałe do biur i oczekują elastyczności, którą pracodawcy chcą im zapewniać. Jak zapewnia Piotr Trzmiel - masowego powrotu do biur w IT na pewno nie będzie.