Zmiana w WhatsApp. Aplikacja będzie wyglądać inaczej
Nadchodzą istotne zmiany w WhatsApp. W wersji beta aplikacji wykryto opcję, która w istotny sposób wpłynie na wygląd aplikacji w wersji na urządzenia z systemem Android. Będzie podobnie, jak na iPhone'ach.
Niebawem możemy otrzymać istotną zmianę, dotyczącą interfejsu aplikacji WhatsApp. Popularny komunikator na przestrzeni lat nie zmieniał swojego wyglądu zbyt mocno, choć trendy w zakresie wyglądu aplikacji mocno się zmieniły, między innymi ze względu na to, z jakich urządzeń obecnie korzystamy.
Jak czytamy w serwisie wabetainfo.com, wersja beta WhatsAppa na urządzenia z systemem Android, oznaczona numerem 2.23.8.4, upodobni aplikację do jej odsłony dostępnej na system iOS. Oznacza to, że od teraz w obu wersjach komunikatora użytkownicy będą mogli korzystać z belki umieszczonej na dole ekranu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tech Winter Challenge: Test terenowy notebooka z procesorem Intel Core i9 13900HX 13. generacji
Menu dostępne w dolnej części ekranu jest coraz częstszym widokiem w poszczególnych aplikacjach, co wynika w dużej mierze ze względu na rozmiar smartfonów - sięganie do górnej krawędzi wyświetlacza nie zawsze jest wygodne, szczególnie gdy mamy do czynienia z dużym telefonem i chcemy obsługiwać go jedną ręką.
Na zrzutach ekranu, które zaprezentował serwis wabetainfo.com, widzimy, że użytkownicy Androida będą mieli do dyspozycji cztery ikony w dolnym menu - czaty, społeczności, status i połączenia. W przypadku iOS jest tam miejsce na jeszcze jedną zakładkę, która odpowiada za ustawienia.
Wprowadzenie zmian w wyglądzie aplikacji pomoże szczególnie tym użytkownikom, którzy korzystają zarówno z wersji aplikacji na iOS, jak i Android. Istotne różnice w interfejsie WhatsAppa w obu wersjach mogą znacząco utrudniać nawigowanie w aplikacji.
W tej chwili nie znamy jeszcze najważniejszej informacji, na temat zmiany interfejsu w aplikacji WhatsApp, czyli tego, kiedy dokładnie zostaną wdrożone. Prawdopodobnie nie będziemy musieli na nie jednak czekać zbyt długo.
Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl