Zuckerberg krytykuje Apple Vision Pro. "Filozoficzna różnica"
Mark Zuckerberg uderzył w Apple po zapowiedzi gogli Vision Pro. Szef Meta dostrzega fundamentalne różnice między wizją metawersum a propozycją Apple. "To może być ich wizja przyszłości przemysłu informatycznego, ale to nie ta, której ja chcę".
Mark Zuckerberg nie jest zbyt optymistyczny względem Apple Vision Pro. The Verge przekazało informacje na temat jego wypowiedzi ze spotkania z pracownikami Meta. Jak możemy przeczytać, założyciel Facebooka nie uważa, by nowe urządzenie Apple wprowadzało jakiś przełom w technologii, którego Meta "już nie zbadała".
Zuckerberg podkreślił też, że nadchodzący zestaw Meta Quest 3 będzie wyraźnie tańszy od proponowanego przez Apple rozwiązania. Ma on bowiem kosztować 499 dolarów w porównaniu do 3499 dolarów za gogle Vision Pro. Ma to sprawić, że to właśnie Meta trafi do szerokiego grona klientów, których będzie stać na zakup gadżetu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czy warto kupić smartfon Huawei P60 Pro?
Mark Zuckerberg twierdzi, że zapowiedź Apple uwydatnia różnice między wartościami i wizjami obu firm. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że Quest pozwala ludziom na wchodzenie w interakcje na nowe sposoby i czucie bliskości, a także na bycie aktywnym i robienie nowych rzeczy. Według Zuckerberga wizja metaverse jest społeczna.
Mark Zuckerberg uderza w Apple
- Dla kontrastu, każde demo, które oni pokazali, prezentuje osobę siedzącą samotnie na kanapie. To znaczy, to może być ich wizja przyszłości przemysłu informatycznego, ale nie jest to ta, której ja chcę. Istnieje prawdziwa filozoficzna różnica w sposobie, w jaki do tego podchodzimy - mówił założyciel Facebooka podczas spotkania z pracownikami.
Apple Vision Pro faktycznie były prezentowane jako narzędzie, które może skutecznie odizolować użytkownika od świata rzeczywistego, pozwalając przy tym na skupienie się na pracy czy rozrywce. Jaka jest wasza opinia na temat słów Marka Zuckerberga? Trafił w sedno problemu, czy po prostu szuka sposobu na uwypuklenie wad rynkowego konkurenta?
Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl