5G to przeszłość. Niemcy pracują już nad wprowadzeniem 6G

Podczas gdy w naszym kraju toczą się dyskusje na temat szkodliwości 5G, rząd Niemiec planuje wprowadzenie technologii 6G. Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec (BMBF), do 2025 roku kraj ten zainwestuje około 700 milionów euro w badania nad tą technologią.

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Karolina Kowasz

Wszelkie wytyczne dotyczące finansowania zostały już ustalone i opublikowane. Oczekuje się, że 6G zastąpi technologię 5G w sieciach komunikacyjnych od około 2030 r. Pierwszym celem jest stworzenie podstaw dla ekosystemu innowacji dla przyszłych technologii komunikacyjnych wokół 6G.

Dlaczego Niemcy chcą już rozwijać 6G?

Anja Karliczek, minister badań, poinformowała, że Niemcy muszą myśleć o pojutrze i od samego początku pomagać w kształtowaniu nowych kluczowych technologii i standardów w technologiach komunikacyjnych. Jej zdaniem 6G będzie technologią mobilnej transmisji danych przyszłości i zdeterminuje, a nawet zrewolucjonizuje naszą komunikację w następnej dekadzie. Dzięki 6G dane są przesyłane ponad 100 razy szybciej niż w przypadku 5G, co jest ogromną zaletą nie tylko dla osób prywatnych, ale przede wszystkim dla przemysłu i rolnictwa.

Jako przykład Karliczek podała rzeczywistość wirtualną w której symulowane są rzeczywiste interakcje. Otwiera ona nowe możliwości współpracy na odległość, nie tylko w codziennym życiu biurowym, ale także produkcyjnym. Może to również otworzyć nowe możliwości w opiece medycznej, na przykład w zakresie leczenia na odległość.

Żeby jednak móc osiągnąć tego rodzaju rozwiązania, jak podaje Karliczek, kraj musi teraz dużo zainwestować w badania nad 6G. W ten sposób Niemcy będą w stanie na dłuższą metę wzmocnić suwerenność technologiczną swojego kraju. Ma ona nadzieję, że dzięki temu Niemcy nie będą w przyszłości zależne od innych.</p.Inwestycje na rozwój technologii 6G są możliwe dzięki przyszłemu pakietowi rządu federalnego, z którego tylko 685 milionów euro przeznaczone zostanie na badania. Karliczek utrzymuje, że dzięki tym dodatkowym zasobom Niemcy są teraz na bardzo dobrej pozycji wyjściowej w międzynarodowym wyścigu o rozwój technologii 6G.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)